Logickou olympiádu letos podpořila nadace manželů Kellnerových

Mensa ČR letos zahájila již pátý ročník tradiční Logické olympiády pro přemýšlivé děti a mládež z celé České republiky. Letošní ročník však vůbec poprvé podpořila Nadace The Kellner Family Foundation a osmileté gymnázium Open Gate. Logická olympiáda 2012 je realizovaná také s podporou Nadace OKD.

Logickou olympiádu pořádá Mensa ČR několik let ve snaze doplnit spektrum aktivit pro děti a mládež o soutěž, kde rozhoduje samostatné uvažování a schopnost logického myšlení. „Dáváme tak prostor k vyniknutí i žákům, kteří nejsou úspěšní v tradičních školních předmětech nebo pochází z různého sociálního a kulturního zázemí,“ uvedl předseda Mensy ČR Tomáš Blumenstein.

Soutěže se každoročně účastní desítky tisíc dětí z celé České republiky, přičemž jen vloni bylo zaregistrováno 32 300 žáků a studentů z více než 1 200 základních a středních škol z celé republiky.  „Olympiáda bude tradičně probíhat tříkolově, a to ve třech věkových kategoriích. Nejprve proběhnou nominační kola, nejúspěšnější řešitelé postoupí do krajských kol a o vítězi se rozhodne v listopadu v celostátním klání,“ připomněla průběh olympiády Zuzana Poláková z organizačního týmu soutěže.

Na nejúspěšnější řešitele opět čekají hodnotné ceny. "Krajské kolo pro soutěžící z Prahy proběhne 2. listopadu 2012 jako každým rokem na Mensa gymnáziu" řekla ředitelka Mensa gymnázia, o.p.s., Mgr. Magda Kindlová. „Kromě toho naše škola pro letošní rok připravila pro sousední městské části „přídavek“ – soutěž Talent základek – ve kterém bude ještě soutěžit 20 nejlepších žáků  z nominačního kola Logické olympiády 1. stupně ZŠ těchto městských částí: Praha 5, Praha 6, Praha 13 a Praha 17. Tam musí účastníci prokázat jednak znalost příslušné městské části, jednak všeobecného přehledu. Pro vítěze této soutěže jsou připraveny ceny jako mobilní telefon, tablet apod.“

Více informací o této „podsoutěži“ najdete na www.mensagymnazium.cz.

Přidáno: 13.09.2012, Zdroj: Mensa gymnazium, o.p.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.