Logická olympiáda a s ní související soutěží Talent základek již tento pátek!

Krajským kolem bude v pátek 2. listopadu na Mensa gymnáziu pokračovat pátý ročník oblíbené Logické olympiády, kterou již tradičně organizuje Mensa ČR.  Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.  Logická olympiáda si za svou historii získává stále větší oblibu.

„Letos bylo registrováno celkem 32 190 soutěžících z 1 660 škol z celé republiky,“ informoval Martin Kalivoda z Mensa gymnázia, koordinátor krajského kola soutěže v Praze.

Soutěžící rozdělení do tří kategorií přitom nejprve absolvovali nominační kola, v nichž on-line vypracovávali nejrůznější slovní přesmyčky, číselné řady a jiné logické problémy. Konkrétně v Praze postoupilo do krajského kola 154 nejlepších z 1 860 dětí a studentů z celé Prahy. Nejúspěšnější řešitelé postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční 26. listopadu 2012 v Míčovně Pražského hradu.

Krajské kolo je realizováno s finanční podporou Magistrátu hlavního města Prahy. Generálními partnery soutěže jsou v letošním roce poprvé Nadace The Kellner Family Foundation a osmileté gymnázium Open Gate. Logická olympiáda 2012 je realizovaná také s podporou Nadace OKD.

Mensa gymnázium také vyhlašuje speciální ocenění „Talent základek Prahy 5, 6, 13 a 17“, pro nadané studenty těchto městských částí. Finálové kolo soutěže „Talent základek“ proběhne ve čtvrtek 1. listopadu na Mensa gymnáziu formou speciálního vědomostního testu, který bude zaměřen na kombinaci logických a všeobecných znalostí a také specifických témat týkajících se dané městské části. Účastníci budou soutěžit o velmi lukrativní ceny: tablet, mobilní telefon nebo vstupenky do multikina.

Záštitu nad soutěží Talent základek Prahy 17 převzala starostka MČ Praha 17 Bc. Jitka Synková.

Přidáno: 30.10.2012, Zdroj: Mensa gymnazium, o.p.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.