Literární a výtvarná soutěž o Cenu Jirky Šedého Nejsem na světě sám

Jirka Šedivý

Základní škola, ul. Pionýrů 1102, Kadaň pod záštitou města Kadaně vyhlašuje literární a výtvarnou soutěž o Cenu Jiřího Šedého „NEJSEM NA SVĚTĚ SÁM“.

Téma: Jak jsem pomohl:
- svému kamarádovi či kamarádce
- člověku s postižením či znevýhodněním
- starému člověku
- tomu, kdo pomoc právě potřeboval.

Soutěž je určena pro tři věkové kategorie: děti 6 – 10 let a děti 11 – 15 let a 16 a více.

Termín ukončení soutěže: 31. 10. 2009. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v prosinci 2009.

Příspěvky do soutěže zasílejte na adresu:
Mgr. Alena Hradilová
ZŠ Pionýrů 1102
43201 Kadaň
nebo mailem na: vlasta.seda@atlas.cz

Pokud vás zajímá, kdo je vlastně Jiří Šedý, pak čtěte prosím dále.

„Chci celým svým srdcem pomáhat lidem, kteří moji pomoc potřebují a neodmítají. Člověče, neodmítej mne, mám tě rád.“ Jirka Šedý

Narodil se 2. července 1976 v Hlinsku v Čechách jako člověk s Downovým syndromem. Absolvoval zvláštní a tříletou praktickou školu. Obraz Jirky ŠedivéhoJe autorem několika ilustrovaných kalendářů a knih. Ve všech se objevuje jeho velká láska k přírodě a lidem. Při své výtvarné tvorbě používá svou vlastní originální techniku. Dostává se tak do světa, který je mu blízký, kde může vyjádřit vše z čeho má radost i co ho bolí. Společně s maminkou, PhDr. Vlastou Šedou, pořádají přednášky o vlivu výtvarných technik na rozvoj dítěte s Downovým syndromem, výstavy a výtvarné dílny. V roce 2002 byl oceněn hlavní Cenou Olgy Havlové. Výstava jeho harmonických obrazů putuje jižními Čechami pod patronací nestátní neziskové organizace Ovečka, která vznikla v roce 2003 z iniciativy rodičů, kterým se narodilo dítě s Downovým syndromem. Jejím zakladatelem je sbor Apoštolské církve v Českých Budějovicích. Posláním společnosti je moci rodinám při výchově dětí s DS k maximální možné samostatnosti s ohledem na individualitu každého dítěte.

Výtvarník Jiří Šedý, který v současnosti žije v Kadani, vedle svých blízkých chce uskutečňovat svůj cíl, stát se plně nezávislým, plnohodnotným a soběstačným člověkem se všemi právy a povinnostmi. Pomoci mu můžete i svým zájmem o jeho radostné obrazy.

autor: Karel Švanda

Přidáno: 22.05.2009, Zdroj: seminarky.cz

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…