Light Show 2013 jako první rozzářila koleje Pod Palackého vrchem

Vzdelani

Již podruhé se v rámci soutěže Kolej roku koná akce s názvem Light Show. Letos se rozsvítí okna na trojici českých kolejích, které poskytly zázemí této nezapomenutelné události. Světelné přehlídky si ve světě i u nás velice rychle získaly spoustu příznivců, především z řad mladých lidí. Druhý ročník odstartoval na brněnských kolejích Pod Palackého vrchem, kde se ve středu 10. dubna sešly tisíce diváků.

Palačák rozsvítily legendy

První světelnou přehlídku máme úspěšně za sebou a lze s jistotou říci, že se setkala s velkým zájmem publika, které v průběhu show nešetřilo potleskem. Řekla bych, že program byl ušit mladým lidem na míru. V jednotlivých příbězích a sekvencích měli šanci najít spoustu popkulturních odkazů a narážek na fenomény i každodenní věci. V rastru rozsvícených oken se dalo rozpoznat srdce, pivo, ale i celé filmové scény nebo hrdinové oblíbených her. Za zvuku typických melodií se na kolejní budově vystřídaly kostičky z Tetrisu, Packman nebo Snake. Filmová část představila světelnou připomínku snímků jako Pulp Fiction, Piráti z Karibiku, Krotitelé duchů nebo Jurský park.

Show studentů pro studenty

Celý koncept světelné přehlídky měli na starosti polští studenti Technické univerzity ve Vratislavi, kteří mají s Light Shows bohaté zkušenosti. Mladíci českému publiku přivezli ukázat svůj  projekt P.I.W.O., se kterým sklízí úspěch již šestým rokem. Letos si pro diváky připravily světelnou přehlídku plnou novinek a různých technických zlepšení. Už při první zastávce v Brně tak hodinová show nabídla větší ostrost světel a využití vyššího počtu barev.

Vypínače vypínají

Light Show je divácky úspěšná zřejmě i z důvodu, že většina přihlížejících obdivuje technickou náročnost celé světelné přehlídky. Nejde jen o to, vymyslet ty nejlepší motivy a propojit je s hudbou. Především je potřeba do všech pokojů nainstalovat speciální diody, které podle naprogramovaných animací rozsvěcují okna jednotlivých pokojů a vytváří tak neuvěřitelné efekty. Přesto mi, jako humanitně vzdělanému člověku, přišlo vždy zajímavé si představovat, jak místo počítačů v pokojích ta světla rozsvěcí a zhasínají sami studenti. To by byl teprve vrchol koordinace!

Návštěvníci se mají na co těšit

Pro letošní ročník soutěže Kolej roku je pro všechny tři světelné show připraven stejný program. V podvečerních hodinách se nejprve představí studentské kapely, na které posléze naváže hodinové představení polských studentů. V Brně jste mohli vidět Rozsypané Glukometry, Side Effect a Emergency Exit. Nenechte si ujít další dvě Light Show!

Připravte se na příští světelnou show:
16. 4. České Budějovice, areál kolejí JU Čtyři Dvory, začátek od 18 h
18. 4. Praha, areál kolejí VŠE a VŠCHT v Kunraticích – Volha, začátek od 18 h


Úvodní fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 16.04.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.