Liga vozíčkářů získala Zlatého Alberta

Velký úspěch znamenal pro Ligu vozíčkářů 14. ročník videofestivalu „S vámi nás baví svět“. Akci hostily Poděbrady v sobotu 1. května. „Na festivalu krátkých filmů o životě osob s handicapem a práci humanitárních organizací jsem z rukou herečky Elišky Balzerové převzala Zlatého Alberta pro ligový film Hu&Go. Jako náš propagační materiál jej před třemi lety vytvořil dobrovolně a s nadšením štáb osobních asistentů a klientů v čele s režisérem Hynkem Lattou, kameramanem Lukášem Kořízkem a Jardou Náhlíkem v hlavní roli,“ uvedla Hana Valová z Ligy vozíčkářů.

Jak už název celé akce napovídá, videofestival je propojený s populárním filmem S tebou mě baví svět, a to především tím, že jejím patronem byl herec Július Satinský, který v tomto filmu hrál postavu Alberta. Pan Satinský je i nyní duchem celého festivalu. Jeho podobu nese soška pro vítěze i logo celé akce. Rádi na něj zavzpomínali ti, kteří se s ním osobně setkali.

V Poděbradech bylo promítnuto 21 filmů, které osobně uvedli a podpořili jejich tvůrci - zástupci neziskových organizací spolu s klienty. Ti byli mnohdy zároveň tvůrci i herci.Každý z promítaných filmů se setkal s velmi spontánním přijetím od publika, takže není vůbec lehké vybrat ty, které by si zasloužily větší pozornost. Je těžké volit například mezi zpracováním pohádky Mrazík klienty Školy života SPMP, cestopisem Jiřího Máry z Ekvádoru a Galapág a neodolatelným vyprávěním labradorek Fany a Bety o tom, jak se jim žije s klienty v ústavu Leontýn. Obě hlavní představitelky si na pódiu dokonce osobně převzaly ceny – lákavé kostičky.

Přidáno: 13.05.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.