Letošní Studuj v Americe se zaměří na osobní setkání a zkušenost s americkým vysokým školstvím

FulbrightMladí lidé budou mít od 12. do 15. listopadu šanci dozvědět se více o studiu v USA během informační kampaně Studuj v Americe, kdy se budou moci setkat se zástupci amerických škol, americkými studenty i profesory nebo českými absolventy vládního Fulbrightova stipendijního programu a získat tak osobní zkušenost s americkým vzděláváním.

Detailní program Studuj v Americe 2012 najdete na www.studujvamerice.cz.

Kampaň připravovaná Fulbrightovou komisí ve spolupráci s Velvyslanectvím USA a některými dalšími organizacemi a institucemi se uskutečňuje při příležitosti Týdne mezinárodního vzdělávání (International Education Week, IEW) vyhlašovaného každoročně americkou vládou na třetí listopadový týden jako oslava přínosů studia v zahraničí a mezinárodních vzdělávacích výměn. Více informací o IEW lze najít na stránce www.iew.state.gov.

Jak zdůrazňuje americký velvyslanec Norman Eisen ve svém prohlášení: „Vzdělávací zkušenost na mezinárodním poli je pro budoucí lídry klíčová. Vím to, protože já sám jsem jako student v zahraničí jeden rok studoval. Studium v cizině dává příležitost poznat jinou zemi, setkat se s jejími lidmi, porozumět její kultuře a zkušenosti. Spojené státy velmi pevně věří ve smysl studia v zahraničí, a proto je podporují prostřednictvím Fulbrightova programu a informačního centra EducationUSA“.

A dále dodává: „Jsme velmi hrdí na naše partnerství s českým Ministerstvem školství. Jsou to výteční partneři a pomáhají nám financovat a provozovat Fulbrightův program, včetně poskytování prostor Fulbrightově komisi, a posílat české studenty do Spojených států. Velvyslanectví a já osobně spolupracujeme s ministerstvem, českou vládou a českou společností na těchto důležitých aktivitách.“

Komise J. W. Fulbrighta je česko-americkou mezivládní organizací, jejímž cílem je rozvoj vzdělávacích výměn mezi Českou republikou a USA. Jedním z nástrojů jsou vládní česko-americká stipendia, která tato příspěvková organizace MŠMT ČR spravuje. V rámci Fulbrightovy komise rovněž působí Poradenské centrum patřící do oficiální informační sítě EducationUSA podporované americkým Ministerstvem zahraničí.

Další informace o službách a programech Fulbrightovy komise naleznete na www.fulbright.cz.

Přidáno: 07.11.2012, Zdroj: Fulbright

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.