Letos bude lyžování levnější

alive karta

První letošní sníh nepotěšil silničáře, zato lyžaři zajásali. O víkendu se poprvé rozjely vleky. Také předpověď počasí přeje zimním radovánkám. A jaké novinky lyžaře na českých sjezdovkách letos čekají? Dobrou zprávou je, že letos poprvé v českých ski areálech klesly ceny skipasů. Většina z lyžařských center navíc poskytuje výrazné slevy mladým lyžařům do 26 let a také studentům, při nákupu permanentky se stačí prokázat studentským průkazem ISIC nebo kartou mládeže ALIVE. Čeští provozovatelé zimních areálů se tak snaží přimět lyžaře, aby neodjížděli do rakouských a italských Alp.

Podle lokality se ceny týdenní permanentky na vlek pohybují od 800 až k 3500 Kč. ISIC kartaStojí za to všechny nabízené slevy využít. Například Skiareál Špindlerův Mlýn poskytuje mladým lyžařům slevu 20%, takže týdenní skipas vyjde v hlavní sezóně o 700 Kč levněji, Skiareál Klínovec mladým sleví o 10%, Lyžařský areál Červenohorské sedlo poskytuje slevu 15%. Kompletní seznam lyžařských areálů a výši slev najdete na www.alive.cz/zima.

Další informace o kartě ALIVE a kompletní databázi slev můžete najít na stránkách www.alivekarta.cz.

Přidáno: 25.11.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…