Letopisy Narnie míří potřetí do kin!

FRAGMENTFanoušci fantasy a především ti, kdo si oblíbili knihy z edice Letopisy Narnie, se mohou těšit na filmové zpracování v pořadí již třetí z celkem sedmi knih těchto fenomenálních bestsellerových příběhů z pera C. S. Lewise.  Poté, co měl český divák možnost srovnat filmovou a knižní podobu dílů „Lev, čarodějnice a skříň“ a „Princ Kaspian“, se filmoví tvůrci pustili do zpracování knihy s názvem Plavba Jitřního poutníka. Snímek vtrhne do českých knih již 9. prosince tohoto roku dokonce ve 3D zpracování a s českým dabingem!

Zatímco oba předchozí filmy Letopisů Narnie režíroval Andrew Adamson (mj. tvůrce dvou prvních dílů Shreka), režie třetího se ujal Michael Apted. Šestašedesátiletý britský filmař patří k ceněným osobnostem světové režie. Na kontě má například snímek Gorily v mlze, psychologické drama Nell, v němž pod jeho vedením získala Jodie Fosterová Oscara, bondovku Jeden svět nestačí, válečný dobrodružný snímek Enigma nebo thriller Dost s Jennifer Lopezovou v hlavní roli.

Na scénáři k filmu se podílelo několik scénáristů:  Christopher Markus & Stephen McFeeley (Narnia 1 & 2), Richard LaGravenese (The Fisher King) a Michael Petroni (The Dangerous Lives of Altar Boys).

Z hereckých osobností ve filmu Plavba Jitřního poutníka uvidíme i několik známých tváří z předchozích filmů, jakými jsou:  Ben Barnes (Caspian), Georgie Henley (Lucy), Skandar Keynes (Edmund), William Moseley (Peter) a řada dalších.

V českém překladu knihu vydalo Nakladatelství Fragment.

www.fragment.cz

Přidáno: 14.06.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.