Léto s němčinou v česko-německém tandemu

V roce 2013 se v Poděbradech a v Českých Budějovicích již tradičně uskuteční letní jazykové školy česko-rakouského programu AKTION.

Část výuky je vedena formou tandemu, kdy se čeští a rakouští studenti účastní společné výuky.

Takzvaná letní kolegia jsou třítýdenní jazykové kurzy. Účastní se jich čeští a rakouští studenti, kteří se učí jazyk sousední země. Výuku vedou zkušení a angažovaní rodilí mluvčí. Důraz je kladen na rozvoj komunikačních dovedností.

Délka a charakter kurzu přispívají ke zdokonalení jazykových znalostí během výuky i mimo ni (ubytování v tandemu včetně možnosti trávit společně volný čas).

Možnost navštívit volitelné semináře, autorská čtení, příležitost zúčastnit se přednášek zajímavých osobností k aktuálním tématům. Program je doplněn o výlety, exkurze i sportovní aktivity.

Informace pro uchazeče:

  • Cílová skupina: studenti českých veřejných VŠ
  • Termíny konání: Č. Budějovice: 30. 6. – 20. 7. 2013; Poděbrady: 7. – 27. 7. 201
  • Účastnický poplatek: 3.000 Kč
  • Termín pro podání žádosti: konec dubna u jednotlivých pořadatelských univerzit
  • Více informací na: www.dzs.cz
Přidáno: 13.03.2013, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…