Letní VIDA! novinky

Zábavní vědecký park VIDA!, který od svého otevření v prosinci minulého roku přivítal už více než 120 tisíc návštěvníků, připravil na letní měsíce několik novinek. Předně je to nová dočasná výstava umístěná na galerii centra nazvaná „Vynálezy, které ovlivnily lidstvo“ připravená Akademií Věd České Republiky, dále nové představení se zábavnými pokusy v Divadle vědy „Dělám tlaky, dělej taky“ a do třetice prodloužení otevírací doby v pátek a v sobotu až do 19 hodin. To vše v plně klimatizované budově, kde se můžete schovat před horkými letními dny. Více na www.vida.cz

Vynálezy, které ovlivnily lidstvo

Chcete se dozvědět, jaké to je být vědcem? Výstava „Vynálezy, které ovlivnily lidstvo“ nabízí hned tři možnosti, jak se s touto oblastí blíže seznámit. Najdete zde informační panely přibližující práci Akademie věd České republiky, která výstavu připravila ke 125. výročí svého vzniku. Vedle nich je umístěno pět interaktivních exponátů ukazujících principy běžných optických přístrojů. Hravou formou se návštěvníci dozvědí, jaký je princip Keplerova a Galileova dalekohledu, jak se na sítnici našeho oka odráží obraz, či co dokáže spojka a rozptylka. Třetí část je věnována prvnímu českému nositeli Nobelovy ceny Jaroslavu Heyrovskému. „Příběh kapky“, jak je dílčí expozice nazvaná, poukazuje nejen na nevšední vědecké i lidské vlastnosti Heyrovského, ale přináší i exponáty historické hodnoty. Výstava byla zahájena 9. 7. 2015 a v zábavním vědeckém parku VIDA! ji najdete až do konce října. Návštěva dočasné expozice je v ceně vstupného do celého centra.

Tlaková show

Představení se zábavnými pokusy, která se několikrát během dne odehrávají v Divadle vědy, patří k největším zážitkům z návštěvy VIDA! Po „Ohnivé show“ a představení „Mráz a žár“ uvádí VIDA!  novou originální autorskou show „Dělám tlaky, dělej taky“ věnovanou fenoménu atmosférického tlaku. Po akčním apokalyptickém úvodu, který přibližuje, co by se stalo, kdyby byl z místnosti odčerpán všechen vzduch, se diváci dozvědí, že s tlakem je to jako s ohněm. Také je dobrý sluha, ale špatný pán.  Vidátoři, showmeni a lektoři v jedné osobě, publiku názorně předvedou explozi balónkového človíčka, „pěnění krve“ a další následky poklesu tlaku v okolí. Dále ukáží, proč není možné, aby vesmírná loď ve vesmíru hlasitě explodovala, jak krásné kouřové kroužky dokáže vytvořit vzduchové dělo a mnoho dalších překvapivých pokusů.

Vědecká představení trvají přibližně 40 minut, konají se několikrát během dne ajsou v ceně běžné vstupenky. Přesné začátky se návštěvníci vždy dozvědí díky hlášení z pokladny. Novou show „Dělám tlaky, dělej taky“ uvádí VIDA! v letních měsících obvykle v úterý a ve čtvrtek. Kapacita Divadla vědy je 80 osob, místa nelze rezervovat.

Dlouhé letní večery plné vědy

Vedení zábavního vědeckého parku VIDA! se rozhodlo vyjít vstříc svým návštěvníkům a po dobu letních prázdnin prodloužit otevírací dobu v pátek a v sobotu až do 19 hodin. „V létě se pozdě stmívá a dospělí i děti rádi tráví večery venku. Obvyklá návštěva VIDA! zabere minimálně tři hodiny. Cestu za zábavou a poznáním si tak v létě klidně mohou zájemci naplánovat i v pátek po pracovní době či v sobotu po zajímavém výletě nebo návštěvě koupaliště,“ říká Lukáš Richter, ředitel příspěvkové organizace MSCB, která provozuje VIDA!, a dodává: „Naše budova je plně klimatizovaná, takže i v horké letní dny je u nás velmi příjemně.

Zábavní vědecký park VIDA!

V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště najdete na ploše téměř 5000 m2 přes 150 interaktivních exponátů! Zemětřesná deska, oceán v lahvi, kolo na laně, rotující místnost, obří srdce, tornádo – to vše jsou ukázky exponátů, které si mohou návštěvníci vyzkoušet a lépe tak porozumět světu kolem nás. Doprovodný program zahrnuje představení plná vědeckých pokusů a speciální programy pro školy.

VIDA! science centrum

Křížkovského 12, Brno

Otevřeno Ne–Čt: 10.00–18.00, Pá–So: 10:00–19:00

www.vida.cz

www.facebook.com/vidabrno

Zábavní vědecký park VIDA! provozuje Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace Jihomoravského kraje.

Zdroj fotografií: VIDA! science centrum.

Přidáno: 21.07.2015, Zdroj: VIDA! science centrum

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.