Letní „speakování“ aneb hledáte letní kurz angličtiny?

Pokud se chcete se zdokonalit ve svých znalostech cizích jazyků, léto je nejlepší doba na navštěvování jazykového kurzu. Jak najdete dobrou jazykovou školu? A jakou nabídku si pro vás jazykové školy nachystaly?

Jak najdete dobrou jazykovou školu?

Důležité je nejprve se zamyslet, co pro vás znamená dobrá jazyková škola a co od kurzu očekáváte. Vyhovuje vám komunikativní model výuky, který není až tak zaměřený na učení se nazpaměť a neustálé opakování gramatiky? Chcete si situace, v nichž se můžete ocitnout a kdy budete nuceni použít cizí jazyk, prožít a „osahat“? Nebo raději bude tiše studovat a prokousávat se články a knížkami? Metod výuky je dnes nepřeberné množství a to, co upřednostňuje váš kamarád, nemusí být to pravé ořechové pro vás. (Udělejte si test, jaký studijní typ jste!)

Vhodný kurz si můžete zvolit i na základě toho, jestli vám jazyková škola nabízí výuku s českým lektorem či s rodilým mluvčím. Mnoho začátečníků preferuje české lektory, kteří jsou schopni obtížnou gramatiku vysvětlit v češtině a slovíčka přeložit do rodného jazyka, naproti tomu konverzační kurzy bývají často vedeny rodilými mluvčími. Zásadní pravidlo však zní, že lektor by měl být kvalifikovaný a zkušený. Můžete narazit na jazykové školy zaměstnávající studenty, kteří jazyk ještě dokonale neovládají a zároveň nemají pedagogické vzdělání ani schopnosti. Naproti tomu jiné jazykové školy dbají na kvalitu výuky, lektory si vybírají přísným testováním a i během jejich působení na škole jim poskytují pedagogickou a metodologickou podporu. Ty nejlepší letní kurzy angličtiny jsou zpravidla takové, kde vás na začátku rozřadí do odpovídající skupiny podle vašich jazykových znalostí. Můžete se také rozhodnout, jak intenzivní prázdninové kurzy angličtiny chcete a jak dlouho je chcete navštěvovat.

Předtím, než se na kurz přihlásíte, prohlédněte si tedy pořádně internetové stránky školy a snažte se o ní zjistit co nejvíce. Ideální je, pokud sama jazyková škola pořádá například dny otevřených dveří, kdy se můžete zdarma zúčastnit výuky a zhodnotit tak, zda se vám líbí.

S rozhodnutím, jestli si v létě kromě lenošení i „zaspeakujete“, však dlouho neotálejte, kurzy jsou již většinou vypsány a počet míst je omezený.

Portál Vzdělání.CZ doporučuje:

BOHEMIA INSTITUT Praha
Bohemia Institut na léto připravil letní intenzivní kurzy angličtiny vedené zkušenými a kvalifikovanými lektory – vždy v kombinaci, kteří rádi pomohou překonat jazykové bariéry svým aktivním a přátelským přístupem. Kurzy trvají jeden měsíc (je možné si zakoupit i dva či tři návazné kurzy) a výuka probíhá třikrát týdně tři hodiny. Nyní s last minute slevou 40 %.
V BOHEMIA INSTITUTU se rozmluví každý... již 20 let mluvíme společnou řečí...

Akcent IH Prague
Jazyková škola AKCENT IH Prague se v létě zaměřuje zejména na kurzy pro děti od 5 do 14 let. Celé prázdniny probíhají týdenní intenzivní kurzy pro děti od 9.00 do 12.30 hodin. Chystá se také jazykový tábor pro děti ve Střelských Hošticích, kde děti mají dopoledne výuku angličtiny a odpoledne a večery tráví také se svými lektory. Táborů se pravidelně účastní i rodilí mluvčí, a tak jsou děti v úzkém kontaktu s jazykem po celou dobu tábora.
Pro dospělé jsou připraveny opakovací kurzy obecné angličtiny, kurzy Business Skills a je také možné přihlásit se na přípravné kurzy a konzultace ke zkouškám z angličtiny. Kromě toho budou mít studenti i v létě příležitost navštěvovat oblíbené intenzivní čtrnáctidenní kurzy Angličtiny za 12 v dopoledních i odpoledních hodinách.

London Institute Praha
Renomovaná jazyková škola London Institute Praha funguje i přes léto a pro zájemce o studium cizích jazyků si připravila celou řadu tradičních kurzů i zajímavých novinek. Studenti se nově mohou těšit např. na workshopy business angličtiny – sérii jazykových workshopů pro ty, kteří jazyk sice ovládají, ale chybí jim praktická znalost obchodní angličtiny. Připraveny jsou také zvýhodněné kombinované kurzy (angličtiny s francouzštinou či španělštinou), ale také jazykové pobyty v zahraničí.

Další jazykové školy najdete v našem Katalogu škol.

Přidáno: 02.06.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Jana Zmrzlíková

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si