Letní jazykové kurzy jsou ideální výplň volného času i možnost naučit spoustu nového

Vzdělání

Prázdniny se rychle blíží, a proto by to chtělo vymyslet zábavu na dny, kdy nebudeš zrovna na dovolené nebo s kamarády. Pokud ze sebe chceš mít dobrý pocit a zároveň toho hodně zažít, začni uvažovat o letních jazykových kurzech, které ti nabídnou zdokonalení ve tvých znalostech i široké možnosti vyžití všeho druhu. Stačí si vybrat.

Výuka v jazykovce

Dříve účast na jazykovém kurzu znamenala jediné. Účastník zasedl do lavice a společně s ostatními studenty procvičoval gramatiku i konverzaci v rozmezí zaplacených hodin. V současnosti už mohou mít a kurzy cizích jazyků rozhodně mají různé podoby. Časově i finančně méně náročnou variantou je docházka do jazykové školy. Pokud si to rozmyslíš brzo, můžeš ještě získat slevu na vybraný jazykový kurz, jako to nabízí Bohemia Institut, jehož lekce začínají už 29. 6. Našlapaný program výukovými hodinami má i jazyková škola AKCENT International House Prague, která začíná s výukou pro všechny úrovně ve stejném termínu. Druhou variantou je pak vycestovat za jazyky do zahraničí. Tam je výuka obohacena o zajímavé prostředí, nové přátele a zážitky. Pokud si vybereš kurz kombinovaný s dalšími aktivitami, čeká toho na tebe ještě mnohem víc.

Výhody letních jazykových kurzů

  • nenechají tě zahálet celé léto
  • jazyky jsou nutnost, a ty to dobře víš
  • když nemáš během roku dost energie, tak teď jí budeš míst spoustu
  • snadno kurz spojíš s další aktivitou
  • s cestou do zahraničí je to zážitek 2 v 1

Nauč se toho víc

Pokud chceš být během letního kurzu maximálně produktivní, vsaď na kombinaci jazykové výuky a sportovních tréninků. Výhodou je, že se zdokonalíš v něčem, co už znáš, nebo se naopak naučíš něco zcela nového. Další předností takového kurzu je variabilita náročnosti tréninků. Primárně bude kladen důraz na kvalitní výuku vybraného jazyka, ale vedle toho se sportu můžeš věnovat pouze rekreačně nebo i několik hodin denně. Společně s cizím jazykem tak můžeš zlepšit své dovednosti v tenise, golfu, jízdě na koni, surfování, potápění nebo například plavání.

Výuka cizího jazyka, která prochází žaludkem

Nemáš-li stále vybráno, jak svou letní výuku jazyků pojmout, můžeš se svézt na vlně trendů a zúčastnit se kurzu rozšířeného o hodiny vaření. Samozřejmě to bude provázáno, takže při kurzu vaření budeš s lektorem i s ostatními účastníky komunikovat ve zvoleném cizím jazyce. Výhodou takových kurzů je přirozená situace, při které budeš stejně přirozeně mluvit a učit se vařit. Se skvělým jídlem se ti bude vše pamatovat snáz. Takové kurzy můžeš snadno absolvovat i v ČR.

Kurzy bez zahálky

V případě, že už za tebe neplatí všechno rodiče nebo se zkrátka nechceš nechat podporovat bez přičinění, můžeš si k jazykovému v zahraničí najít práci nebo brigádu. Vzhledem k tomu, že výuka je často časově dost flexibilní, můžeš dopoledne chodit do kurzu a odpoledne si přivydělávat, nebo naopak. Nakonec si díky získaným penězům můžeš pobyt prodloužit a ještě trochu cestovat. To zní dobře, ne?

Foto zdroj: www.istockphoto.com

Přidáno: 03.06.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.