Letní festivaly levněji

Festivalové léto se blíží, už v květnu zahájí maratón hudebních akcí Okoř se šťávou nebo Lochotín. Navazují další hudební, filmové a divadelní události po celé republice a festivalový kolotoč se zastaví až začátkem září. Vybrat si nebude snadné. Rozhodovat může i cena vstupenky, 28 festivalů nabízí zvýhodněné, až o 150 Kč nižší, mládežnické a studentské vstupné pro držitele mezinárodních průkazů ALIVE (do 26 let) a ISIC (student). Mezi největší „young and student friendly“ akce patří například Colours of Ostrava, Masters of Rock, Noc plná hvězd, Reggae Ethnic Session, Rock for People, Sázavafest nebo Mystic Sk8 Cup.

Slevy pro studenty a mladé do 26 let se festival od festivalu liší, obvykle se pohybují od 50 do 100 Kč, objevují se však i nabídky dvou vstupenek za cenu jedné, na které láká například Dolnolhotský buben nebo Lipnofest. Vyplatí se zjistit si všechny informace o cenách vstupného a možnostech slev předem na www.alive.cz. Někteří pořadatelé totiž omezují nabídku levnějších vstupenek pouze na předprodej.

Studentské a mládežnické vstupenky přitom čekají na vyznavače všech žánrů, je z čeho vybírat. Gypsy punkoví Gogol Bordello zahrají na Colours of Ostrava, na Sázavafest zavítají britští Transglobal Underground, Festival Rock for People inzeruje jako hlavní hvězdy The Offspring a Kaiser Chiefs. Hradišťan nebo Jablkoň potěší folkovější návštěvníky festivalu Zahrada v Náměšti na Hané a příznivce festivalu Okolo Třeboně osvěží představením Blaník divadlo Járy Cimrmana.

Seznam všech festivalů s kompletním informačním servisem najdete na www.alive.cz.
Současně základní přehled najdete v excelovém souboru.

O ISIC kartě

Kdo může ISIC používat?

ISIC je určen všem studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol, bez ohledu na to jestli se jedná o soukromou nebo veřejnou školu, musí se však jednat o školu akreditovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a držitel musí být studentem denní formy studia. Nárok na kartu ISIC není omezen horní věkovou hranicí.

Kým a kde je průkaz ISIC vydáván?

V České republice je to asi 120 výdejních míst. Největším vydavatelem jsou veřejné vysoké školy, které od roku 1998 postupně akceptují průkaz ISIC jako kombinovaný univerzitní průkaz studenta. Zpravidla se jedná o bezkontaktní čipový průkaz, který studentům umožňuje kromě výhod také identifikaci v prostorách VŠ, stravování v menze, přihlášení se k síti, kopírování a další služby v univerzitním kampusu.

Kolik ISIC stojí?

Karta ISIC pořízená v běžné prodejní síti je vydávána na jeden rok a stojí 250 Kč.V případě kombinovaných průkazů ISIC (středoškolské / univerzitní čipové průkazy, dopravní karty, městské karty) se však jedná o čipové průkazy, je praxe trochu jiná. Při prvotním vydání je cena karty podobná jako u standardního průkazu, následně si však držitel pouze prodlužuje její platnost a karta mu zůstává i několik let. Cena za takové prodloužení se pohybuje v rozmezí 120 – 160 Kč dle podmínek vydavatele karet.

O ALIVE kartě

Jak si pořídit kartu ALIVE?

ALIVE kartu je možné objednat na internetových stránkách www.alivekarta.cz případně si ji pořídit na některém z výdejních míst, jejich seznam najdete na stejné webové adrese.

Kdo může používat ALIVE kartu?

Modrou kartu ALIVE (IYTC) si mohou pořídit všichni mladí do 26 let. Nemusí studovat, stačí jim jejich mládí.

Kolik ALIVE karta stojí?

ALIVE karta vyjde stejně jako ISIC na 250 Kč.

O GTS ALIVE

GTS ALIVE, s.r.o., je oficiálním vydavatelem mezinárodních identifikačních průkazů studentů (ISIC), mládeže do 26 let (ALIVE) a pedagogické veřejnosti (ITIC) pro Českou republiku na základě pověření World Youth and Student Educational and Travel Confederation (WYSETC). Cílem je nabídnout držitelům karet širokou škálu výhod v oblasti kultury, zábavy, sportu, cestování a jiných služeb a stát se partnerem při výchově mladé generace. Česká republika je dlouhodobě vyhodnocována jako země s největším rozšířením karet ISIC a největší nabídkou studentských výhod v rámci více než sto zemí ISTC. GTS ALIVE je součástí skupiny GTS Group, která kromě ČR působí také na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Do portfolia společnosti patří také cestovní služby pro studenty a mládež, které na českém trhu poskytuje již od roku 1991.

Přidáno: 19.05.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.