Letní brigády čekají, stačí jen najít tu pravou

Vzdělání

Jaro je již v plném proudu. Studenti se pilně učí na zvládnutí všech zkoušek. Ne pomalu, ale přímo rychle nastává období letních prázdnin a ve vzduchu visí otázky spojené s programem na léto. I když se už všichni vidí někde u bazénu nebo na dovolené s kamarády, je léto také časem krátkých přivýdělků.

Nyní nastává ten správný čas začít se dívat po nějaké práci. Koukněme se tedy na to, kde letní brigády pro studenty hledat.

Léto a brigáda patří k sobě

Mnoho studentů letní brigádu neřeší, a to zejména z toho důvodu, že si nepotřebují vydělat peníze nebo jednoduše nemají motivaci získat pracovní zkušenosti. Většina studentů však činí opak, aktivně se zajímají o volná místa, stáže a jiné typy aktivního využití volna. A právě těm chceme ulehčit hledání letošní letní brigády.

Inzerce studijního informačního systému

Sledujte vývěsku inzerce na webových stránkách své školy. Zejména výborně si stojí Masarykova univerzita se svým informačním systémem, který o nabídkách práce, brigád a přivýdělků informuje velmi často. Denně se tam objeví 5 - 10 nových nabídek. Tato možnost nalezení brigády je ověřená – nabídky jsou velmi aktuální, platné a širokospektrální. Pokud máte alespoň malou vůli, nelze si nevybrat.

Brigády se točí na Facebooku

O facebooku jako sociální síti nemusíme dlouho hovořit. Obsahuje množství stránek, které nabízí práci. Můžete hledat hesla jako práce, brigády nebo tato hesla spojit ještě s požadovanou lokalizací práce. Tyto nabídky mají charakteristiku vysoké aktuálnosti. Přidejte se do několika skupin s nabídkou letních brigád a třeba při brouzdání po vaší zdi narazíte na tu pravou.

Vlastní iniciativě se meze nekladou

Tento odstavec by mohl být neuvěřitelně dlouhý, ale zároveň by však stačil pouze jeho název. Vlastní iniciativa je klíč k dosažení svých cílů, aneb „kdo hledá, ten najde“. Můžete zaslat své kvalitní CV do firem, které vás zajímají nebo prostě potřebují další pomocníky. Navštívíte-li nějaké zajímavé místo, kde hledají brigádníky, neváhejte. Můžete tak získat zajímavou zkušenost jako průvodce, v restauraci či za barem a mnoho dalších. Diskutujte s kamarády a odvažte se vyjít do různých organizací, kde by bylo možné hledat práci. Vrcholem vlastní iniciativy nemusí být ptaní a hledání práce, ale její nabídnutí. Zkuste vytvořit lákavou inzertní nabídku práce, vyzdvihněte své přednosti a rozešlete své „umy" do světa. Je dost možné, že pak můžete s láskou dělat babysitting, doučování, táborového vedoucího, tvořivé dílny nebo spoustu dalších činností, které můžete nabídnout.

Známosti

Je obecně daný fakt, že získání práce je v současnosti o tom, máte či nemáte dobré známosti na cílené pozici. Můžete se ptát své rodiny, přátel či známých, jestli ví o nějakém možném přivýdělku. Třeba na vás někde čeká nějaké místečko v administrativě nebo v obchodě. A tato forma většinou vyjde, protože známý vás může osobně doporučit a také ví o skulince, když se zrovna objeví volná pozice. Kapitola hledání práce přes známost je v této době tou nejjednodušší a nejrychlejší cestou, jen je zapotřebí takovou známost mít. Proto neváhejte a obraťte se na své blízké či kamarády a seznamte je se svými přáními.

Festivaly

Festivaly nabízí mnoho pozic brigády, jako práce ve stánku se vstupenkami či občerstvení, technická podpora či úklidová činnost. Obrovskou výhodou brigády tohoto typu je účast na festivalu. Jde o práci i zábavu v jednom balíčku.

Hodně štěstí a krásných zážitků!


Nabídku brigád naleznete i na našem portálu Vzdělání.CZ.

Úvodní foto zdroj: www.istockphoto.com

Přidáno: 12.05.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.