Květnová akce, na které byste neměli chybět? Majáles 2015

Duben už je sice skoro za námi, ale spousta skvělých akcí a festivalů vás čeká i v květnu. Jednou z velkých akcí, na které byste rozhodně neměli chybět, je například i studentský Majáles. Navštívit ho můžete v Praze a Brně.

Majáles je již tradičně spojen se studentskými oslavami jara. Jeho tradice sahá hluboko do historie, a přestože se jeho dnešní podoba od těch původních liší, má jedno společné – oslavu studentského života.  Tak neváhejte a vyrazte na jeden z největších open-air festivalů, který se koná v Praze i Brně.

Co vás čeká?

Těšit se můžete nejen na spoustu skvělých známých i méně známých kapel, ale i na doprovodný program a spoustu zábavy.  

Pražský Majáles

Program Pražského Majálesu tvoří 2 základní bloky - širší program oslav s mnoha doprovodnými akcemi a hlavní den oslav, ve kterém probíhá slavnostní majálesový průvod a pokácená májka se nese na místo konání festivalu, které se odehraje na letišti v Letňanech. Kdy? V pátek 1. května 2015

A na co se můžete těšit?

Začátek programu hlavního dne se uskuteční v 11 hodin, kdy začíná majálesový průvod, který je již tradičně spojen s touto studentskou oslavou. Jakmile dorazíte do areálu, můžete se těšit na bohatý hudební program. Na pěti scénách se vystřídají interpreti jako Wohnout,  UDG, Chinaski, No Name, Horkýže Slíže, Tomáš Klus, Michal Hrůza, Sto Zvířat a mnoho dalších.  Součástí programu bude i slavností vyhlášení Miss a Krále Pražského Majálesu a další soutěže.  Tak neváhejte a nenechte si festival ujít.

Více informací k programu najdete na stránkách majálesu: praha.majales.cz.

Nehodí se vám termín? Je tu ještě Brněnský Majáles.

Brněnský Majáles

Hlavní program již dvanáctého ročníku Brněnského Majálesu proběhne ve čtvrtek 7. května 2015. I v Brně začne open-air festival průvodem, jehož cílem bude i v letošním roce Výstaviště Brno. Na místě se návštěvníci mohou těšit na několik scén, kde se vystřídají oblíbené skupiny a interpreti. Podobně jako v Praze se můžete těšit na bohatý program, kde ystoupí  Tomáš Klus, Michal Hrůza, Chinaski, Inekafe, Mandrage, Vypsaná Fixa, Xindl X, Voxel a mnoho dalších.  


Více informací o Brněnském Majálesu 2015 najdete na: brno.majales.cz.

Přidáno: 29.04.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si