Kurzy italštiny – k moři s jazykovou výbavou

Itálie je jednou z nejvyhledávanějších destinací českých turistů. Většina z nich se ale při návštěvě italských letovisek omezuje na slovní zásobu dostupnou v příručních konverzačních slovnících. Kurzy italštiny pro začátečníky jsou určeny těm, kteří chtějí říct pohostinným Italům víc než prosté „Grazie!“

Dalo by se očekávat, že ve srovnání s rozšířenějšími evropskými jazyky řeč obyvatel apeninského poloostrova neobstojí. Neustále se zvyšující zájem o kurzy italštiny pro začátečníky tak může leckoho překvapit. „V posledních dvou letech evidujeme zhruba třísetprocentní nárůst počtu zájemců o kurzy italštiny. Bohužel jsme si nezjišťovali, zda zájemce vede ke studiu jazyka nárůst pracovních příležitostí nebo jiný důvod,“ říká Dana Čepková, ředitelka stejnojmenné jazykové školy. Navzdory tomuto optimistickému vyjádření se pražské společnosti do výuky italštiny zrovna nehrnou a vycházejí vstříc zejména klientům, kteří projevují zájem o jazyky západní Evropy.

Veřejné skupinové kurzy italštiny pro začátečníky pořádané pražskými jazykovými školami:

Jazyková škola
Počet hodin za týden
Cena za semestr kurzu
Adresa
Dana Čepková
závisí na dohodě
závisí na dohodě www.revolucni.com
Italský kulturní institut Praha
1 x 2 nebo 2 x 2 hodiny
  www.iicpraga.esteri.it
JS Agency
1 x 2 hodiny
2800 Kč www.jazykovaskola.cz
Lingua Viva
2 x 2 hodiny
6990 Kč www.linguaviva.cz
Polyglot
1 x 10 / 2 x 2 hodiny
8300 Kč / 5750 Kč www.polyglot.cz
Presto
1 x 2 / 2 x 2 hodiny
2924 Kč / 5880 Kč www.presto-skola.cz
Tau College
1 x 2 / 2 x 2 hodiny
4800 Kč / 9600 Kč www.taucollege.zde.cz
The Language House
1 x 2 / 2 x 2 hodiny
3180 / 5100 Kč www.thelanguagehouse.cz

Článek vznikl v rámci projektu Futura financovaného Evropským sociálním fondem, Českou republikou a hlavním městem Praha. Projekt realizuje Respekt Institut, o.p.s.

Přidáno: 21.05.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.