Kuchyně. Dětem vstup povolen - kniha pro malé kuchaře

„Jsou děti v kuchyni katastrofa, nebo záruka příjemně stráveného dopoledne? Vstávají vám při představě přípravy tříchodového menu vlasy hrůzou na hlavě a dumáte, kam upíchnout potomky, aby se oni nezranili a vy se nezbláznili? Kuchyně. Dětem vstup povolen vám ukáže, že zapojit děti do vaření může být velká paráda, zábava a záruka skvěle společně stráveného času.“
 
Kuchyně. Dětem vstup povolen jsem si jako recenzní výtisk vybrala záměrně. A neprohloupila jsem. Můj dvanáctiletý syn rád vaří a chce být kuchař. Takže knížku dostal jako dárek. A byl nadšen.
 
Receptů je v knize 35, nejsou těžké, některé jsou neotřelé a nápadité. Jak ale zmiňuje sama autorka, ne všechny jsou tak jednoduché, aby je zvládly děti samy. Avšak o to nejde, jako matka tří dětí oceňuji čas strávený s dětmi a formou hry a zábavného učení vytvořit „něco dobrého“ na stůl.
Kniha není jen strohá kuchařka, obsahuje také devatenáct archů s kartami k vystřižení. Na nich jsou obrázky potravin, různých ingrediencí, ovoce, zeleniny, ale i kuchyňského náčiní a nádobí a také písmena, barvy a čísla. Kartičky s obrázky mohou posloužit malým dětem, které ještě neumí číst, třeba jako nákupní seznam.

Dále se děti mohou naučit prostírat stůl, používat příbor, vážit, odměřovat, krájet.
Každý recept obsahuje navíc tři tipy od Evy Takové, jak jídlo obměnit nebo vylepšit, a místo pro vlepení obrázku nebo fotografie našeho vlastního výtvoru.

Jediné, co mě malinko zarazilo, když jsem dostala titul poprvé do ruky, je kroužková vazba jako u poznámkového bloku. Viděno ale dětskýma očima: „Mami, ale vždyť to je takový blok, napíšeme si tam různé poznámky…“.
A nejzajímavější recepty z našeho pohledu? Vitamínové tyčinky a Nevolské oko. Vyzkoušejte i vy.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Jota.

Tuto knihu zakoupíte na www.jota.cz.

Kuchyně. Dětem vstup povolen
Autor: Eva Taková
Ilustrace: Jana Nachlingerová
Počet stran: 133

Zdroj obrázku: www.jota.cz

Přidáno: 29.10.2015, Zdroj: Nakladatelství JOTA Autor: Zuzana Pokorná

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.