Kristýna Franková, studenka obchodní správy na AAU

Kristýna je studentkou třetího ročníku oboru obchodní správa na Anglo-americké univerzitě v Praze. Dobrá společnost, zavazadlo a její GoPro kamera by jí možná k životu stačily. Kromě tancování a cestování miluje psaní a editování videa, vyzná se v sociálních médiích.

Proč sis vybrala studium obchodní správy v Praze?

Na střední škole jsem měla úvodní hodiny obchodu a líbila se mi myšlenka naučit se, jak úspěšně provozovat obchod, a tak jsem se rozhodla zabývat se tím na univezitě. V budoucnu bych ráda provozovala svůj vlastní podnik. Přišlo mi, že mi nejlépe bude vyhovovat AAU, protože mi umožní studovat v angličtině, věnovat se vytouženému vzdělání a přesto zůstat nablízku rodině.

Kristýna Franková, studentka AAU Prague

Jak se ti líbí mezinárodní prostředí na AAU?

Studovala jsem v Číně na mezinárodní střední škole, a být obklopena lidmi různých národností je něco, co jsem si zamilovala. Profesoři a spolužáci z různých zemí mi pomohli prohloubit mé studijní zkušenosti. Každá národnost totiž přinese do diskuzí něco nového, což mě ohromně baví. Na AAU je to přesně to, co zažívám každý den.

Jeden semestr jsi strávila jako studentka výměnného pobytu na Murdoch univerzitě v Austrálii. Jaké to bylo?

To, že jsem měla příležitost studovat v Austrálii mě utvrdilo, že studovat na AAU bylo dobrou volbou. Výměnné studium na univerzitě Murdoch byl pro mě úplně nový zážitek. Univerzita se opravdu velmi stará o své studenty, každý týden organizuje akce, výlety, mimoškolní činnosti. Během těch pěti měsíců se stala Austrálie mým třetím domovem a já jsem sama sebe poznala ještě více. 

Co si myslíš o Praze? Žiješ v Praze ráda?

Praha je město protikladů, a proto ji miluju. Na jedné straně leží její starodávná historie a krása malebných uliček, na druhé kombinace úžasné hudby s nekonečnými večery na pražské noční scéně. To správné místo pro studenty, kteří chtějí co nejvíce vytěžit ze své nově nabyté dospělosti.

Myslíš si, že mimoškolní činnost je pro studenty důležitá, a co bys doporučila prvákům, kteří uvažují, že se přihlásí do klubu nebo dokonce sami nějaký vytvoří?

Mimoškolní činnosti jsou úžasnou cestou, jak si najít nové kamarády, a je dobře, že AAU stále více tyto snahy studentů podporuje. Během prvního roku jsem byla členkou studentské rady, ale bohužel jsem musela svou činnost v radě přerušit kvůli pracovní nabídce, která mě stála většinu volného času.

A nakonec - co bys poradila těm, kteří zvažují studium na AAU?

Studentům bych doporučila, aby si pozorně prošli popis kurzu a ujistili se, že se vydávají správným směrem. Jak se blížím ke konci bakalářského studia, můžu znovu potvrdit, že AAU pro mě byla dobrou volbou. Profesoři na kurzu mi předali solidní vědomosti, které mi pomohou při dosahování cílů mojí kariéry.

Zdroj: AAUni Prague

Přidáno: 04.03.2016, Zdroj: Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. Autor: PR článek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.