Křest knihy „Euro: ano/ne?“

PEF MZLU - logo

(5. 5. 2010, Brno) Odpověď na tuto aktuální otázku nabízí nová kniha odborníků z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně s názvem „Euro: ano/ne?“, která byla vydaná 5. 5. 2010. Kniha se zabývá jak hodnocením současné krize eurozóny, tak otázkami výhodnosti - nevýhodnosti zavedení společné měny euro v České republice. Po slavnostním křtu, který proběhne ve čtvrtek 13. května 2010 od 12:00 do 13:00 h v budově Q (3. patro, zasedací místnost Ústavu financí), budou členové autorského týmu Lubor Lacina a Petr Rozmahel spolu s ředitelem Alfa nakladatelství Patrikem Jandou k dispozici pro individuální rozhovory.

Kniha svým pojetím a stylem argumentace přispívá ke zkvalitnění diskuse o výhodách a nevýhodách členství v měnové unii jak mezi ekonomickými odborníky, tak mezi reprezentanty politických stran a mezi občany. Euro: ano/ne? - náhled obálkyV  době probíhající diskuse o problémech Řecka, Portugalska, Španělska a dalších zemí eurozóny je kniha výborným nástrojem k pochopení možných budoucích scénářů vývoje eurozóny.

“Cílem knihy je shromáždit a vyhodnotit pestrou škálu argumentů, jejímž průsečíkem je dát nezaujatou odpověď na otázku, jak rychle by Česká republika měla přijmout společnou evropskou měnu euro“, uvádí Oldřich Dědek, národní koordinátor pro zavedení eura v ČR, který byl recenzentem publikace.

„Publikace objektivně a vyváženě analyzuje všechny podstatné faktory pro posouzení výhodnosti a reálnosti zavedení eura. Každá kapitola je výborný podklad pro seznámení se s jednotlivými tématy“, uvádí Martin Šuster z Národní banky Slovenska, jedna z klíčových osob podílejících se na hodnocení připravenosti Slovenska přijmout společnou měnu euro.

Publikace se pokouší podat pomocnou ruku všem těm, kteří si kladou otázku, jak rychle by měla Česká republika přijmout euro. „Cílem autorského kolektivu však nebylo dát jednoznačnou odpověď na termín vstupu do eurozóny, ale spíše nabídnout dostatek informací pro zvážení možných scénářů budoucího vývoje procesu přípravy a následného zavedení společné měny euro v ČR“, zdůrazňuje doc. Ing. Lubor Lacina, Ph.D., vedoucí autorského týmu.

Za PR oddělení PEF

Ing. Jiří Urbánek

 

Přidáno: 05.05.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Ing. Jiří Urbánek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.