Královéhradečtí gymnazisté mají nejlepší školní časopis na webu

Školní časopis roku

Nejlepším školním časopisem na webu se stal i letos magazín Punkl.cz z dílny studentů Gymnázia Boženy Němcové v Hradci Králové (GYBON). Ti si pro gratulace pojedou stejně jako loni začátkem prosince do Brna na slavnostní vyhlášení.

„V pátek 2. prosince si převezmou Cenu Topzine.cz za nejlepší školní časopis roku 2011 opět královéhradečtí studenti, kteří se podílí na tvorbě magazínu Punkl.cz,“ potvrdil za porotu 5. ročníku soutěže Martin Peška.

Název magazínu se vyslovuje „pankl“ a pohrává si nejen s punkem, ale také s příjmením Panklová, které používala od svých čtyř let Božena Němcová, když si její matku roku 1820 vzal Johann Pankl.

Loni za grafiku, letos za originalitu i rozhovor s ministrem

„Cena nám pomohla hlavně ve vlastním sebevědomí. Po dvouletém téměř „undergroundu“ nás ostatní začali vnímat a být aktivní. Část redakce si neuvěřitelně užila žurnalistickou školu v Polsku, která byla v ceně,“ popisuje své pocity rok od získání Ceny Topzine.cz Eva Soukeníková z redakce školního magazínu Punkl.cz

Při loňském vítězství si porota na Punkl.cz nejvíce cenila sledování aktuální trendů, propojení magazínu se sociálními sítěmi, ale také Punkl.czgrafiky, kterou vytvořil bývalý student GYBONu Štěpán Soukeník. 

„Největší váhu pro porotu letos měla originalita a atraktivita obsahu. Studenti se nebáli pro svůj magazín vyzpovídat například britskou hudební skupinu The Subways, ale i českého ministra školství Dobeše,“ dodal Peška.

Začínali jako studentský web. Dnes je čte přes čtvrt milionu lidí měsíčně

Celostátní cenu každoročně vyhlašuje internetový magazín Topzine.cz ve spolupráci s Asociací středoškolských klubů České republiky (AČK). Samotný Topzine.cz, který v současnosti oslovuje okolo 300 tisíc čtenářů z řad studentů a mladých lidí, založilo v roce 2009 okolo deseti vysokoškoláků. Dodnes se na jeho obsahu spolupodílí okolo dvou set externistů z řad studentů z celé republiky.

„Spolupracujeme s AČK na této soutěži mimo jiné proto, že se ztotožňujeme s myšlenkou internetových školních magazínů, které v dnešní době mohou, oproti papírovým časopisům, oslovit mnohem více lidí i mimo školu,“ prohlásil Peška.

Přidáno: 28.11.2011, Zdroj: Topzine

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.