Kouzelná školka bude Báječná!

FRAGMENT

V dubnu letošního roku se na pultech s tiskovinami objevil nový dětský časopis Kouzelná školka.
Už první číslo předčilo očekávání v počtu prodaných výtisků a časopis se hravě etabloval mezi zavedené časopisy pro děti ve věku od 2 do 7 let. Úspěch je to fenomenální, vezmeme-li v úvahu současný nasycený trh i šetření spotřebitelů způsobené krizí.
Určité procento zákazníků bylo při koupi jistě „ovlivněno“ hlavními postavičkami, které provázejí stejnojmenný pořad České televize. Obsah časopisu však na odkaz zábavného pořadu pro děti navazoval pouze částečně. Většinu náplně tvořily zábavné hry, úkoly a doplňovačky, stejně jako pohádkové příběhy, které přináší na knižní trh vydavatel časopisu, Nakladatelství Fragment, téměř 20 let.
Úspěch časopisu potvrzuje svými slovy také Ing. Martin Novák, ředitel První novinové společnosti a.s., který odpověděl na otázku: „Jak se časopis Kouzelná školka v současném náročném období uchytil na trhu?"
MN odpovídá: „Velmi dobře. Časopis má vynikající úspěšnost a za necelého půl roku se stal leaderem časopisů pro předškoláky!“

Licence od ČT umožňovala vydavateli používat název, postavičky a další materiál z pořadu Kouzelná školka. Dne 20. 7. 2009 Česká televize výše uvedenou licenční smlouvu bez udání důvodu vypověděla s účinností k 31. 10. 2009.
Nakladatel se přesto rozhodl pokračovat ve vydávání kvalitního dětského časopisu, jen s novým názvem i postavičkami. Od října časopis vychází s novým názvem „Báječná školka“ a provázet jím budou  „MATÝSEK“ a „MAJDALENKA“.
Obsahové a metodické pojetí s výjimkou prvků, které byly předmětem výše uvedené licence, zůstane rovněž zcela stejné.

Správnost tohoto rozhodnutí potvrzuje opět Ing. Martin Novák, ředitel obchodu První novinové společnosti, a.s., který na otázku: „Očekáváte změnu zájmu o časopis po jeho přejmenování z Kouzelné školky na Báječnou školku?“ reagoval slovy: „Bude-li zpracováván po obsahové i obchodní stránce tak kvalitně jako doposud, pak změnu zájmu neočekávám. Bude se stále prodávat výborně.“

Jestli za rozhodnutím ČT vypovědět licenci po 4 číslech stojí restrukturalizace vedení, nebo chtějí časopis jen připojit do svého portfolia doplňkových aktivit, lze jen spekulovat. Výsledkem zůstává „staronový“ časopis, který děti baví i učí a jmenuje se Báječná školka.

Více informací najdete na www.casopis-kouzelnaskolka.cz.

Báječná školka

Přidáno: 09.09.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.