Koupání 2013: Plavky do zbraně

Léto je v plném proudu a člověk často hledá, kde by tělo smočil. I když je všude míst ke koupání dost, je dobré vědět, kde jsou schovaná ta nejlepší. Těm, co bazény páchnou po městě a touží po splynutí s přírodou, přinášíme typy na čistá jezera, rybníky, lomy a další koupáky. Sami se přesvědčíte, že u nás skoro každá voda vypadá, jmenuje se nebo je moře. Čtěte dál…

Máchovo jezero

To je turistická klasika, kterou by měl jednou navštívit každý Čech. Ať už kvůli Karlu Hynkovi nebo hudebnímu open air festivalu plnému taneční hudby, který se letos uskuteční na konci srpna. Na Mácháči je fajn nejen voda, ale i jeho okolní romantická krajina. Turisté navíc ocení bohaté vyžití v podobě cyklotras a hojného počtu hradů jako Houska nebo Kokořín. Díky písečným plážím Máchovo jezero vypadá jako moře.
Lokalita: Doksy
Zajímavost: okružní plavba na parníku

Bolevecké rybníky

Dvanáct rybníků tvoří celou soustavu vodních ploch vhodných ke koupání. Největší z nich je Velký Bolevecký rybník, který má plochu 54 ha a díky tomu se zde dají ve velké míře provozovat vodní sporty. Historie rybniční soustavy sahá až do 15. století.
Lokalita: Plzeň
Zajímavost: možnost surfingu a jachtingu

Vodní nádrž Rozkoš

Rozkoš je osmou největší přehradou u nás. Nádrž je hrází rozdělena na dvě části, z nichž jedna je čistší. Severně od Rozkoše leží vyhledávané Babiččino údolí a zámek Ratibořice. Rozšířený a populární je zde také sportovní rybolov.
Lokalita: Česká Skalice
Zajímavost: přezdívá se jí Východočeské moře

Biotop Kovalovice

Uměle vybudované vodní prostředí bez chemie s vyváženým přírodním systémem nabízí možnost koupání širokému okolí. Biotop využívá biologické funkce rostlin a je citlivě zasazen do krajiny. V Kovalovicích najdete kvalitní zázemí i zábavu v podobě atrakcí a sportovních možností.
Lokalita: Brno
Zajímavost: první veřejný biotop u nás

Kamencové jezero

Jezero blízko města nabízí písčité i travnaté pláže. Nově vybavené zázemí zahrnuje ubytování, zábavné atrakce a vodní sporty. Na nejdelším okruhu v ČR (760 m) si můžete například vyzkoušet vodní lyže.  V blízkosti se nachází také lesopark a letní kino.
Lokalita: Chomutov
Zajímavost: jde o zaplavený lom na kamenec a síru

Sokolovské moře

Moře se přírodní vodní nádrži říká kvůli 500 m dlouhé písečné pláži, která lemuje hladinu. Moderní areál se nachází v místech bývalého hnědouhelného dolu, kterých je v této oblasti nepočítaně. U vody byly nedávno vystavěny atrakce -  190 m dlouhý tobogan a 117 m dlouhá trojskluzavka.
Lokalita: Sokolov
Zajímavost: Nejdelší vodní atrakce u nás

Zdroj fotografií: www.istockphoto.com

Přidáno: 30.07.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.