Konference o mládeži – Strategie versus praxe?

Mládež je jednou ze skupin, které ve společnosti potřebují největší podporu. Mladí lidé jsou často nejvíce ovlivněni tím, co se děje. Zároveň jsou mladí příležitostí pro budoucnost – kde budeme my v roce 2050?

V této době se uzavírá Koncepce státní politiky pro oblast dětí a mládeže na období 2007-2013 a chystá se strategie nová, platná až do roku 2020. Zároveň končí sedmileté období evropského programu Mládež v akci. Od roku 2014 začíná návazný program podporující mezinárodní projekty mládeže – Erasmus+.

Konference o mládeži je tak příležitostí podílet na podobě nové strategie, sdílet své zkušenosti a získat inspiraci v práci s mládeží nebo se dozvědět o novém evropském grantovém programu Erasmus+.

Proč konference?

Konference jako možnost pozvat na jedno místo v jednom čase větší množství lidí, kteří nemají času nazbyt. V našem případě i lidí z oblastí, kteří se politikou mládeže obvykle příliš nezabývají, i když k ní mají mnoho co říct, a jejichž zkušenosti z praxe se někdy na národní úrovni při tvorbě koncepčních dokumentů ztrácejí…

Jak bude konference vypadat?

Konference bude, kromě jejího začátku a konce, vedena formou workshopů. Workshopy nabídnou tři různé metodické přístupy – sdílení zkušeností z oblasti práce s mládeží a s politikou mládeže mezi účastníky, vyzkoušení si příkladů z praxe práce s mládeží a diskuse přímo o návrhu strategie. Tyto tři přístupy chceme udržet v každém z níže uvedených témat. Chceme tím dát příležitost Vám, účastníkům, se tímto způsobem do průběhu konference zapojit a přinést svou trošku do mlýna při přípravě nové strategie pro mládež a zároveň Vám nabídnout i prostor pro sdílení zkušeností a inspiraci do další práce. Konference se bude konat 8. - 9. listopadu 2013 v Hotelu Barceló v Praze.

Pro koho je určena?

- jeho/její pracovní náplň souvisí s tvorbou a realizací politiky mládeže nebo
- pracuje s dětmi a mládeží nebo
- má zájem dozvědět se něco o strategii pro mládež a přispět k její budoucí podobě nebo
- zajímá se o dění v oblasti mládeže na národní a/nebo mezinárodní úrovni

Přidáno: 04.11.2013, Zdroj: Dům zahraničních služeb

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.