Konference na téma „Zaměstnávání absolventů vysoké školy s pohybovým postižením“

Metropolitní univerzita Praha

Dne 12. června 2015 proběhne na Metropolitní univerzitě Praha mezinárodní konference s názvem The Transition of Physically Handicapped Graduates to the Labour Market v rámci stejnojmenného projektu financovaného z Norských fondů. Akce se koná pod záštitou velvyslankyně Norského království v České republice, paní Siri Ellen Sletner.

Smyslem konference je především získání inspirace norským prostředím včetně jeho akademické sféry, neboť Norsko má se systematickým začleňováním dané cílové skupiny do běžné společnosti podstatně delší zkušenost než Česká republika.

Hlavními tématy konference budou: uplatnění osob s pohybovým či duševním postižením na trhu práce, legislativní benefity zaměstnávání OZP a přechod z univerzity do pracovního prostředí. Tyto a jiné zkušenosti si budou vyměňovat odborníci z českého i norského prostředí.

V rámci konference vystoupí jako hlavní přednášející MUDr. Martin Hollý, ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice, a Reidar Angell Hansen, MSc z Norwegian University of Science and technology (NTNU). Dalšími řečníky budou zástupci univerzit, ministerstev, neziskových organizací a zaměstnavatelů z české i norské strany.

Konference se koná v pátek 12. 6. 2015 od 10:00 do 15:00 (registrace 9:30) na adrese Metropolitní univerzity Praha, Dubečská 900/10, Praha 10 – Strašnice.

Účast prosím potvrďte na adrese http://registrace.mup.cz

Vstup je zdarma, občerstvení zajištěno.
Anglické příspěvky konference budou tlumočeny do češtiny.

Přidáno: 09.06.2015, Zdroj: Metropolitní univerzita Praha, o.p.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.