Konference „Model EU pro mír na Blízkém východě“ na Metropolitní univerzitě Praha

Metropolitní univerzita Praha - logo

(Praha, 10. března 2009) Centrum pro studium Blízkého východu (CMES) při Metropolitní univerzitě Praha (MUP) a Ústav mezinárodních vztahů pořádá v sobotu 14. března 2009 čtvrtou výroční konferenci, tentokrát na téma „Model Evropské unie pro mír na Blízkém východě“. Záštitu nad konferencí převzal ministr zahraničních věcí České republiky J.E. Karel Schwarzenberg. Významným hostem konference bude J.E. Álvaro de Soto, bývalý zvláštní mírový vyslanec OSN pro Blízký východ.

Po skončení konference bude pan de Soto odpovídat na dotazy novinářů a po předchozí domluvě také poskytovat rozhovory.

Konference se koná 14. března 2009 od 10.00 do 14.30 v prostorách Metropolitní univerzity Praha, Prokopova 16/100, Praha 3 - Žižkov. Program konference nabízí akademikům, studentům i zástupcům veřejnosti podnětné analýzy současných mezinárodních
přístupů k  mírovému procesu na Blízkém východě.

Tématicky se bude konference skládat ze dvou panelů. Řečníci během prvního panelu vystoupí s příspěvky, které se budou týkat pojmenování společných zájmů. Hlavním řečníkem bude prof. Marc Ellenbogen z Pražské společnosti pro mezinárodní spolupráci. O zájmech EU a politických nástrojích na Blízkém východě bude hovořit Dr. Jiří Schneider z Prague Security Studies Institute. Dále vystoupí Dr. Mitchell A. Belfer z Metropolitní univerzity Praha. První panel konference ukončí Dr. Abbas Djavadi z Rádia Svobodná Evropa/Rádio Svoboda se svým příspěvkem s názvem Turecko jako agent EU na Blízkém východě.

Před začátkem druhého panelu vystoupí J.E. Álvaro de Soto, bývalý zvláštní mírový vyslanec OSN pro Blízký východ, který bude pojednávat o evropském modelu pro mír na Blízkém východě.

Druhý panel konference se bude týkat společné zahraniční a bezpečnostní politiky a potenciálu Evropské unie pro tvorbu míru na Blízkém východě. Dr. Jan Šnaidauf z Ministerstva zahraničních věcí ČR bude pojednávat o situaci v Gaze v letech 2008 a 2009, dále vystoupí prof. Pavel Barša z Ústavu mezinárodních vztahů v Praze, který ve svém příspěvku bude hovořit o evropském přístupu k izraelsko-palestinskému konfliktu.

Jednacím jazykem konference je angličtina. Další podrobnosti týkající se organizace konference naleznete na adrese http://mup.cz/main_aktuality.php?lang=cs&pobocka=pha&aktualita=120.

 

iir

Centre for Middle Eastern Studies

Přidáno: 11.03.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si