Konference Finanční krize, měnové a fiskální problémy

Dnes se v Kongresovém centru ČNB v Praze uskutečnila konference na téma „Finanční krize, měnové a fiskální problémy se zaměřením na EU (a další evropské státy). Konference se konala z iniciativy Bankovního institutu vysoká škola a za účasti předních českých ekonomů, zástupců ČNB a Ministerstva financí. Ze zahraničních hostů vystoupil se svým příspěvkem na téma „Evropská krize“ přední německý ekonom, prezident Ifo Institutu v Mnichově současně ředitel Centra ekonomických studií na univerzitě v Mnichově profesor Hans- Werner Sinn. Konference byla velice úspěšná i co se týče zájmu návštěvníků.

„Jako organizátoři této konference chceme iniciovat platformu pro odbornou diskusi o měnových a fiskálních aspektech globální finanční krize a o udržitelnosti veřejných financí a nástrojích oživení ekonomického růstu. Cítíme to jako naši povinnost směrem k odborné i laické veřejnosti“, uvedla Bojka Hamerníková, rektorka Bankovního institutu vysoké školy.

Mezi dalšími řečníky a panelisty byli například Miroslav Singer (guvernér ČNB), Pavel Kysilka (člen představenstva České spořitelny, a. s.), Miroslav Doležal (generální ředitel BIVŠ), Aleš Michl (analytik Raiffeisenbank), Eva Zamrazilová (vrchní ředitelka a členka bankovní rady ČNB), Milena Horčicová (ředitelka odboru MF ČR), Pavel Kohout (ředitel pro strategii Partners).


Bankovní institut vysoká škola, a.s.

Bankovní institut vysoká škola, a.s. (dále BIVŠ), první soukromá vysoká škola na území České republiky vznikla dne 14.6.1999 na základě akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Od roku 2001 je členem německého vzdělávacího holdingu COGNOS AG. Na BIVŠ studuje v současné době cca 5.300 studentů.

Systém vysokoškolského vzdělávání je založen na bakalářském a navazujícím magisterském studiu zakončeném státní zkouškou. Bakalářské studium je realizováno v rámci oborů Bankovní management, Informační technologie, Pojišťovnictví, Oceňování majetku, Právní administrativa v podnikatelské sféře, Ekonomika a management malého a středního podnikání, Ekonomika a management zdravotních a sociálních služeb a Veřejná správa a Evropská unie. Magisterské studijní obory navazují na bakalářské studium – Finance na obor Bankovní management a Informační technologie a management na stejnojmenný obor. BIVŠ nabízí studiu zahraničních oborů Média, branding, marketing a Cestovní ruch, hotelnictví a eventy (ve spolupráci s německou Vysokou školou Mittweida) a magisterský obor Právo (realizovaný na slovenské vysoké škole Sládkovičovo). Nově nabízí také studium MBA a Univerzity třetího věku. Bankovní institut vysoká škola rozvíjí dlouhodobě výzkumnou a publikační činnost a snaží se do těchto aktivit zapojit i talentované studenty.

BIVŠ aktivně rozvíjí mezinárodní spolupráci, je členem organizací EBTN (European Banking Training Network) a IFCEB (International Foundation for Computer–based Education). Aktivně spolupracuje např. v oblasti výměny studijních oborů a dalších produktů se zahraničními vzdělávacími institucemi. BIVŠ je rovněž členem AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých), ČBA (České bankovní asociace), ČAVIVS (České asociace vzdělávacích institucí veřejné správy), ČMA (České manažerské asociace), ČSE (Česká společnost ekonomická) a podporuje humanitární organizaci ADRA.

Přidáno: 15.11.2010, Zdroj: Bankovní institut vysoká škola, a.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.