Koncerty, soutěže a spousta informací. Přijďte na festival do Třebíče!

Již první květnový víkend odstartuje další koncert v rámci festivalu Vím, proč volím On tour. Páteční večer 2. května bude tentokrát patřit třebíčskému klubu Znojemka, kde od 21.00 zahrají Universal Swing Brothers a v electroswingové jízdě bude pokračovat DJ Swing Garden. Vstupné je po celou dobu konání akce zdarma, stejně jako na všech ostatních koncertech v rámci celorepublikového festivalu. Více o akci najdete i na facebooku.

Koncert doplňuje informační kampaň Vím, proč volím, která poskytuje mladým lidem informace o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Nezávisle a zcela nestranně vysvětluje volební systém, význam těchto voleb a poskytuje přehledy o všech kandidátech a jejich aktivitách pro mladé. Prezentovat svou činnost zde budou také členové Studentského parlamentu v Třebíči.

Mimo možnost dozvědět se vše potřebné o fungování Evropského parlamentu a volbách prostřednictvím kampaně se naskytne též příležitost popovídat si s některými kandidáty do Evropského parlamentu. Bude nám potěšením přivítat Vás na panelové diskuzi s kandidáty od 14.00 v Městské knihovně v Hasskově ulici. Doposud přislíbili účast členové KDU- ČSL, Pirátské strany, TOP 09 a Strany zelených. S ostatními stranami jednáme.

Další informace o koncertech, volbách i kampani lze najít na www.vimprocvolim.cz.

Tento projekt je financován z prostředků Evropské komise v rámci programu Mládež v akci.

 

Přidáno: 30.04.2014, Zdroj: Vím proč volím

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…