Komiksová výstava Ještě jsme ve válce ve Středočeském muzeu

Po výstavě v Poslanecké sněmovně míří výstava „Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století“ do Středočeského muzea v Roztokách u Prahy. Zde bude poprvé k vidění pro širokou veřejnost, vernisáž proběhne 24. května a výstava potrvá až do 2. září 2012. Občanské sdružení Post Bellum touto formou představuje příběhy a skutečné osudy lidí, kteří bojovali s totalitními režimy 20. století.

Vernisáž výstavy dne 24. května v 17 hodin zahájí Mikuláš Kroupa, ředitel sdružení Post Bellum a generál Tomáš Sedláček. Komiksové příběhy vycházející z vyprávění pamětníků jsou zpracované předními českými výtvarníky.

Tři scénáristé. Třináct špičkových českých a slovenských výtvarníků. Třináct komiksů nakreslených podle vyprávění třinácti skutečných lidí. Třináct strhujících příběhů z válečné fronty, koncentračních táborů, komunistických kriminálů i prostředí Státní bezpečnosti. Příběhy, s nimiž se setkáte na panelech výstavy, zaznamenali dokumentaristé z neziskové organizace POST BELLUM v rozmezí let 2001–2011. Sdružení POST BELLUM natáčí s pamětníky rozhovory, které pak ukládá na internetový portál Paměť národa. Kompletní komiksové příběhy pamětníků, jejichž zkrácené verze jsou obsahem výstavy, naleznete ve stejnojmenné knize „Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. století“.

Výstava je připravena ve spolupráci se sdružením Post Bellum, Ústavem pro studium totalitních režimů a Českým rozhlasem – Rádio Česko, za podpory nadace Crocodille a dalších.

Výstava: Ještě jsme ve válce – Příběhy 20. Století
Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy
25. května - 2. září 2012

V archivu POST BELLUM je dnes skoro tisíc pět set vzpomínek válečných veteránů, obětí holocaustu, vězňů a odpůrců nacismu i komunismu, obětí kolektivizace, ale i důstojníků Státní bezpečnosti, jejích spolupracovníků, bachařů atd. Jsou to tisíce hodin vyprávění. Kromě budování této sbírky a vedení mezinárodního internetového portálu Paměť národa, vydává POST BELLUM knížky, pořádá výstavy, připravuje rozhlasové pořady, natáčí filmy, pořádá besedy pro školní mládež a společenské akce jako je udílení Cen Paměti národa.

Přidáno: 17.05.2012, Zdroj: Paměť národa

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.