Knihu nalezne pod stromečkem téměř každý Čech

Fragment

Knihy jako vánoční dárky mají Češi ve velké oblibě. Rádi je dávají i dostávají. Podle nejnovějšího výzkumu agentury NMS Market Research plánuje obdarovat své blízké knihou až čtyřicet pět procent obyvatel ČR starších patnácti let. Z toho třicet procent hodlá knihu koupit přes internet.Ježíšek

„Na knihkupeckém trhu činí vánoční prodej, za který považujeme období od října do prosince, až čtyřicet procent celoročních prodejů,“ potvrdil spolumajitel Nakladatelství Fragment Pavel Nýč. Kniha představuje vděčný dárek, který potěší a zároveň nikoho neurazí. Pod stromeček se hodí tituly jakéhokoli zaměření. Pro nejmenší děti leporela, pro školou povinné vzdělávací encyklopedie i dobrodružná beletrie, pro dospělé podle jejich zájmů a osobnosti. „Také máme publikace s vánoční tematikou, například leporelo Ježíšek zpívá vánoční koledy nebo výpravnou knížku v pevné vazbě Ježíšek vypráví o vánočních tradicích,“ doplnil Pavel Nýč.

Podle předvánočního průzkumu agentury NMS Market Research plánuje letos darovat knihu téměř každý druhý respondent, nejčastěji ve věku od šestadvaceti do pětačtyřiceti let. A každý třetí ji hodlá koupit on-line. Lidem na e-shopech vyhovuje možnost snadno porovnávat všechny nabídky a fakt, že nemusí obíhat jednotlivé kamenné obchody a vláčet se s těžkými balíky domů.

Kromě klidu a pohodlí umožňuje nákup přes internet u mnoha obchodníků také značnou finanční úsporu. „Abychom svým čtenářům vyšli vstříc, zvýšili jsme nabídku výhodných slev,“ uvedl Pavel Nýč. Všechny publikace Nakladatelství Fragment jsou tak v e-shopu k dostání za cenu o patnáct procent nižší než v běžném knihkupectví, u vybraných titulů zaplatí zájemce až o šedesát procent méně.

Podle Pavla Nýče podíl knih prodaných na internetu tvoří výrazně více než deset procent z celkového obratu knižního trhu, což kopíruje vzrůstající celospolečenský trend nakupování pomocí počítače. „Mezi dětskými knihami jsou hitem hodně barevné publikace s pohyblivými doplňky, ale i klasika si stále zachovává své místo na slunci,“ řekl Nýč. Potvrdil tak domněnku, že rodiče svým ratolestem často nostalgicky kupují knihy, které sami v dětství zbožňovali. „Vánočním bestsellerem pro mládež je titul EREBOS – Hra, která zabíjí! a pro dospělé zcela jednoznačně Nové Povídky od Zdeňka Svěráka,“ dodal Nýč.

Přidáno: 08.12.2011, Zdroj: Fragment

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.