K nejlepším titulům jsem se dostal až díky audioknihám

Jules Verne, Jo Nesbo, Charles Bukowski a mnoho dalších – všechno světoznámí autoři, a stejně jsem se k jejich knihám nedostal celá léta. Neměl jsem na ně čas. V posledním roce jsem si konečně přečetl všechny. Jak? Rozhodně to není tím, že bych měl víc času, naopak. Prostě jsem si je stáhnul jako audioknihy. Jaké pro mě mají audioknihy výhody a kde je sháním?

Jako dítě jsem vstával ještě za tmy, jen abych si mohl číst. Někteří lidé prostě mají pro knihy vášeň. Jenže čím jsem byl starší, tím víc jsem měl povinností a míň času na čtení. Na vysoké škole to došlo tak daleko, že jsem za celý rok nepřečetl ani jednu knihu (mimo školních učebnic). Čím dál více jsem oceňoval kouzlo elektronických knih, kdy jsem si mohl do čtečky stáhnout všechny učebnice, které jsem potřeboval. Je to výborná pomůcka jak na cestování po městě, tak na dovolenou.
Život mi změnil až Stieg Larsson a jeho Muži, kteří nenávidí ženy. Tuto knihu jsem si chtěl přečíst, ale pořád jsem si na ni nemohl najít čas. Dokud jsem si ji nekoupil jako audiobook. A zamiloval jsem se.

Jaké mají audioknihy výhody

Na audioknihách je nejlepší, že je můžu poslouchat kdykoliv. Ať už někam jedu, jdu nebo jenom čekám ve frontě, vrazím si sluchátka do uší a trávím čas příjemně.
Většina audioknih je ozvláštněna hudbou, zvukovými efekty, některé jsou dokonce načtené více lidmi. Poslech audioknihy je tak skutečně jedinečným zážitkem, úplně jiným než běžné čtení.
Díky audioknihám jsem se navíc dokázal prokousat i knihami, které mě normálně nebavily, ale stejně jsem si je chtěl přečíst – například knihy Julese Verna, Umberta Ecca nebo Victora Huga. Takže drazí rodičové, pokud se vaše dítko zrovna chystá k maturitě, možná byste mu mohli trošku zpříjemnit přípravu.

Mimochodem, s audioknihami na uších se dá i usínat. Jenom nedoporučuji poslouchat před spaním komedie a thrillery. U těch prvních neusnete, z těch druhých budete mít příšerné noční můry.

Kde shánět audioknihy

K audioknihám se dostanete jednak v různých knihkupectvích, jednak přes internet.
Rozsáhlou databázi audioknih v tuzemsku nabízí Alza Media, na nichž stáhnete více než 1 300 audioknih všeho druhu – od fantasy, přes detektivky, seberozvojovou literaturu a dokonce i poezii. Na stejném místě si můžete vybrat z více než 7 200 titulů a stáhnout si je jako e-knihu do své čtečky.
Nákup v Alze má tu výhodu, že si audioknihu můžete stáhnout rovnou do svého chytrého telefonu nebo do mp3 přehrávače. Knihu můžete mít během několika minut.
Celou řadu audioknih a rozhlasových her pak nabízí kanály Českého rozhlasu. Ve formě podcastu si je můžete stáhnout z jejich stránek.

Na čem poslouchám audioknihy

Přiznám se, že v tomhle jsem trochu pošuk. Na mobilu mám momentálně 4 hudební přehrávače, které si i po vypnutí pamatují, kde jsem skončil s poslechem.
Na prvním se učím německy, přes druhý poslouchám seberozvojovou literaturu, ve třetím mi hraje beletrie (momentálně Brownův Ztracený symbol) a ve čtvrtém si přehrávám hudbu.

Pokud nevíte, který přehrávač zvolit, tak Alza nabízí vlastní přehrávač zdarma.

Přidáno: 23.06.2014, Zdroj: Alza Media Autor: Vojtěch Žák

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si