Klíče pro život

MŠMT ČR

21. října 2009 probíhá v Praze celonárodní konference o rozvoji klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání. Účastní se jí zástupci více než 6 tisíc zájmových organizací a garanti projektu Klíče pro život, který realizuje Národní institut dětí a mládeže společně s MŠMT.

Co přinese projekt Klíče pro život?

Proběhnou rozsáhlé výzkumy, které ukážou, jak se cítí a co si myslí děti a mladí lidé o svém životě a jeho perspektivě, jaký mají hodnotový žebříček atd. Vedoucí oddílu nebo zájmového kroužku by podle návrhů projektu Klíče pro život mohl po letech úspěšné práce s dětmi získat titul bakalář, pokud obstojí před hodnotící komisí. Tuto možnost by mohli mít i vychovatelé z družin, dobrovolníci, vedoucí skautů, pionýrů, hasičů a další lidé, kteří se věnují dětem a mladým lidem ve volném čase.

Dalším pokrokem v rámci zájmového a neformálního vzdělávání bude i samotná široká nabídka vzdělávacích seminářů a kurzů, včetně moderních e-learningových forem výuky pro pracovníky s dětmi a mladými lidmi. Projekt Klíče pro život nabízí vzdělávání s ohledem na pracovní vytížení jednotlivců. Některé kurzy už jsou teď plné, přestože projekt začal teprve v dubnu letošního roku.

Součástí konference projektu je mj. i premiéra spotu, který natočili členové kroužku mediální výchovy z Prahy 6 a v němž se vzpomínkou na svoje někdejší mimoškolní aktivity vystupují např. Martha Issová, Jiří Lábus, Jaroslav Hutka, Jiří Grygar, Marek Eben, Ivan Mládek ad.

Přidáno: 21.10.2009, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si