Ke značce Rodiče vítáni se hlásí už přes dvě stě škol

Rodiče prvňáků si na interaktivní mapě mohou vybrat školu vstřícnou k rodičům. Více než dvě stovky certifikovaných škol za čtyři měsíce existence značky Rodiče vítáni lze považovat za jednoznačný úspěch. Jejím hlavním smyslem je pojmenovat prostřednictvím jednotlivých kritérií, podle čeho poznají rodiče vstřícnou školu. Rodičům letošních prvňáčků nová služba umožňuje vybírat si v okolí bydliště školu i podle ochoty jejího vedení spolupracovat s rodičovskou veřejností.

Z 205 certifikovaných škol je 121 základních škol, 72 škol, které jsou spojené s mateřskou školou, 9 víceletých gymnázií a 3 školy speciální. Podle krajů je o značku největší zájem stále v Praze a velkých městech, nejméně certifikovaných škol je v Karlovarském kraji a na Vysočině. Počty škol v krajích uvádíme v tabulce.

Kraj počet škol
Praha 38
Jihomoravský 25
Středočeský 23
Ústecký 22
Moravskoslezský 18
Pardubický 17
Královéhradecký 10
Olomoucký 10
Jihočeský 9
Plzeňský 8
Liberecký 8
Zlínský 8
Vysočina 5
Karlovarský 4
Celkový součet 205

Mapa certifikovaných škol


 

 

 

 

 

 

 

 

Kateřina Kubešová, koordinátorka značky Rodiče vítáni, řekla: „Dvě stě přihlášených škol už je dostatečný počet, aby například v Praze, Brně, Středočeském kraji, ale třeba i v Ústí nad Labem nebo Ostravě měli rodiče letošních prvňáků reálnou možnost pomocí interaktivní mapy na našich stránkách najít v okolí svého bydliště certifikovanou školu a mezi kritéria, podle kterých vybírají školu pro své dítě, zahrnout i deklaraci slušného zacházení s rodiči. A budeme samozřejmě rádi, pokud školám tato nová služba přinese nové žáky a aktivní spolupracovníky z rodičovských řad. Takový byl záměr při zavádění této značky a letoční zápisy do základních škol ukážou, nakolik se ho podařilo realizovat.“


Školu vstřícnou k rodičům můžete nahlásit ZDE. Kompletní kritéria certifikace – povinná i volitelná – najdete ZDE.

Seznam veřejných i soukromých škol v České republice najdete v našem Katalogu škol.

Přidáno: 16.01.2012, Zdroj: EDUin, o.p.s.

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si