Když škola, tak aktivní

VOŠ CR a MOS - logoStáže v zahraničí, studium 39 jazyků, mezinárodní projekty, Majáles, přednášky velvyslanců a nejrůznějších odborníků z oboru... Ne každá škola se může pochlubit takovým výčtem aktivit. Vyšší odborná škola cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku ano.

Školství prochází v současnosti nejrůznějšími změnami a změny ho ještě čekají (státní maturity, placený vstup na VŠ, slučování středních škol...). Navíc je dlouhodobým trendem, že ubývá nových studentů. Školy se tak dostávají do konkurenčního prostředí, kde musejí bojovat o každého jednotlivce. Pražská Vyšší odborná škola cestovního ruchu a mezinárodního styku vyrazila do bitvy s těmi nejsilnějšími zbraněmi. Svým studentům nabízí možnost studia exotických jazyků, jakými je čínština, arabština, japonština a mnoho dalších. Samozřejmostí jsou pracovní stáže ať už v Čechách (například na Pražském hradě) nebo v zahraničí, kde lze získat nenahraditelné praktické zkušenosti, kteří současní zaměstnavatelé považují za nezbytné pro přijetí do pracovního poměru. Kromě přednášek vedených odborníky z oborů ekonomie, cestovního ruchu, public relations a dalších jsou na školu zváni velvyslanci jednotlivých zemí a zajímaví zahraniční hosté.

Škola iniciovala mezinárodní projekt financovaný EU, který má za úkol posbírat informace o turistických destinacích a jejich přístupnosti pro hendikepované. Každoročně se zde pořádá Majáles, soutěž Business Goals - prezentace podnikatelských záměrů studentů a nejrůznější workshopy. Více najdete na www.voscr.cz.

 

Přidáno: 18.05.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…