Když se sen stane skutečností

O Austrálii jsem snila už nějaký ten pátek, ale vždy to pro mě bylo takové science fiction. Poprvé jsem po ní zatoužila už ve svých 17 letech. To jsem ale byla ještě teenager, který své sny nemohl brát nijak vážně. Nejen, že jsem neměla na odcestování odvahu, ale ani finanční prostředky. Uznejte sami, že ušetřit na školu a další výdaje z brigád za 60 Kč/hod. je docela nereálné. To se však naštěstí změnilo v mých 26 letech, kdy jsem začala svůj život považovat za stereotyp, a tak jsem se rozhodla s přítelem pro změnu - odjet do vysněné Austrálie.

Než jsme však odjeli, bylo zapotřebí najít a načerpat co nejvíce informací o této zemi v různých článcích, časopisech, knihách, diskuzích a na sociálních sítích. Vydali jsme se také na pár veletrhů, které byly pořádány různými agenturami. Čím více jsme toho o Austrálii věděli, tím více jsme se na náš nový život v zahraničí těšili.

Výběr agentury

Jelikož jsme chtěli mít vše do detailu dobře promyšlené a naplánované, rozhodli jsme se svěřit do rukou agentury. Na seznamu jsme jich měli hned několik a po dlouhém zvažování a srovnávání pro a proti jsme nakonec zvolili agenturu AustraliaOnline.

Zpětně jsme opravdu vděční za náš výběr, protože nám pomohli nejen před odjezdem s výběrem školy, zápisem, letenkami, vyřízením partnerských víz apod. - díky Hynku, ale také nám nadále pomáhá Helenka přímo v Sydney (např. s vyřízením nezbytností na začátku, sestavením životopisu, hledáním práce či dalšími problémy).

Výběr města a školy

Délku našeho pobytu jsme z Čech naplánovali jen na 8 měsíců - od listopadu do července. Delší pobyt jsme si v té době dovolit nemohli. Přece jen, co byste chtěli za typický český plat. Teď už ale s jistotou víme, že budeme prodlužovat, protože v Sydney máme v plánu zůstat déle.

Když už je řeč o městě, já v tom měla jasno - chtěla jsem do Sydney. Přemýšleli jsme také nad Perthem, ale nakonec na plné čáře vyhrálo Sydney. Jedním z mnoha důvodů bylo také to, že zde má AustraliaOnline své zázemí.

Zastávka v Thajsku

Cestu přes půlku světa jsme si chtěli pořádně užít, a tak jsme si před odjezdem naplánovali čtrnácti denní stop-over v Thajsku na ostrově Koh Samui. Byla to pro nás taková náhrada za dovolenou, na kterou jsme se nemohli vydat v létě. Stop-over rozhodně doporučuji každému. Díky tomu totiž máte možnost vidět místa, která byste za normálních okolností z ČR nenavštívili. Navíc si odpočinete, procvičíte drobet angličtinu a časový posun pro vás nebude taková pohroma, jako kdybyste rovnou odletěli na druhou stranu země.

Cestování po Austrálii

Každý ví, že Austrálie nabízí mnoho nádherných míst, které stojí za vidění. My prozatím cestujeme po Sydney a v jeho blízkosti, protože chceme vše vidět a užít si to. Hned, jak bude čas a finance, máme v plánu procestovat nejen samotnou Austrálii, ale také Nový Zéland či Tasmánii, kterou máme v podstatě za rohem.

Jestliže však nepatříte k těm šťastným a nejste milionáři, počítejte s tím, že si na vše budete muset vydělat. My jsme začali pracovat již od prvního týdne, co jsme do Sydney dorazili. Doporučuji však mít s sebou nějakou tu finanční rezervu na horší časy. Přece jen je Austrálie o něco málo dražší než ČR.

Proč se vydat k protinožcům?

Stále uvažujete nad odjezdem do Austrálie? Nejste si tím jistí, nebo si myslíte, že na to není vhodný okamžik? V takovém případě vám radím - jděte do toho! Vhodný čas totiž nenastane nikdy, protože vždy budete mít pocit, že musíte něco ve své rodné zemi dodělat či vybudovat.

Odjezd do zahraničí je zkušenost na celý život. Začátky mohou být sice těžké, ale věřte, že to stojí za to. Díky tomu budete bohatší nejen o zkušenosti nabyté v cizí zemi, ale také o nové přátelé z různých koutů světa a nespočet zážitků.

Doporučuji Vám navštívit veletrh Expo Australia 2016, na kterém se dozvíte více o studijně-pracovním pobytu v Austrálii. Veletrh se koná ve dnech 11.4. – 16.4.2016 v Praze, Brně, Bratislavě a Plzni.

Více informací naleznete na: http://australiaonline.cz/expo-australia

a k události se můžete přidat zde: https://www.facebook.com/expoaustralia/events

Zdroj informací: www.zivotvaustralii.cz

Zdroj fotografií: AustraliaOnline.cz

Přidáno: 11.03.2016, Zdroj: AustraliaOnline Autor: Jana Vitěková

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.