Kde koupit školní učebnice bez velkého průvanu v peněžence

Když jsem se podíval na seznam učebnic svého synovce, protočily se mi panenky. To má být jako vtip? Marně jsem pátral v paměti, jestli jsem taky nosíval do školy příruční knihovnu, ale je to už tolik let, že jsem si nedokázal vzpomenout. V hlavě mi zůstaly jenom papírové vlaštovky, fotbal na chodbě a ta židle, která ve druháku vylétla z okna. Dnes ale dostanete ve škole seznam a máte co dělat, abyste všechny doporučené učebnice sehnali.

Na začátku každého školního roku tak nastává velké hledání, kdy musí každý student sehnat celou řadu učebnic. A můj synovec mezi nimi.
„Proč jste je nekoupili od starších žáků?“ zeptal jsem se sestry. Je to levnější. Většinou jenom o pár korun – a pamatuji si, že jednu těžko dostupnou učebnici jsem kupoval za víc, než původně stála – ale lepší než drátem do oka.
„To za to nestojí,“ řekla. „Ty učebnice jsou zničené.“
„Ale všechny úkoly v nich jsou už vyplněné,“ podotkl jsem. „Kluk to bude mít snazší.“
„Já ale nechci, aby to měl snazší. Chci, aby se něco naučil. Navíc, spousta z těch učebnic už není aktuální.“

Je to tak. Věda se řítí raketovým tempem ke hvězdám. Už dávno víme, že Země není placka, ale ještě v 80. letech jsme si mysleli, že předchůdcem člověka byl neandrtálec. Taky bych nechtěl, aby se moje dítě učilo „zaručeným pravdám“, které věda vyvrátila už před lety.
Nové učebnice mají navíc pokročilou metodiku – dětem se z nich lépe učí. A to je přece taky věda, učit.
„Musím ti ale říct, že to byla fuška sehnat všechny ty učebnice,“ chlubila se sestra. „Místní knihkupectví spoustu z nich nemělo.“
„Tak jak…?“
„Internet.“

Dnes je to nejjednodušší možnost. Učebnice pro střední školy jsou už hodně specializované a různí učitelé preferují různé knihy. Sestru zachránil obchod Učebnicemapy.cz, který nabízí učebnice všeho druhu – od učebnic pro základní a střední školy, přes učebnice pro učiliště až po učebnice pro vysoké školy.
„Dokonce jsem sehnala i tu zatracenou učebnici do ekonomie,“ zamnula si sestra ruce.
„Ekonomie, jak já jenom nesnáším ekonomii,“ povzdechl jsem si a podíval se poloprázdné peněženky.

Přidáno: 06.08.2014, Zdroj: Učebnice Mapy Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si