Kavárna POTMĚ zahájila své druhé turné!

Na Náměstí Míru v Praze přijela v úterý 14. května oblíbená Kavárna POTMĚ. Prvními pasažéry na palubě zatemněného autobusu bylo šest přátel Světlušky: patronka Aneta Langerová, Saša Rašilov, Ondřej Brzobohatý, Jiří Macháček, Ivana Chýlková a Bára Hrzánová. Společně odstartovali druhou sezónu Kavárny POTMĚ na kolech, a pak se vydali ochutnat svět tmy na vlastní kůži.

„Tma je ostrov naděje. Myslím, že si pořídím vlastní autobus, ve kterém budu trávit svůj volný čas,“ zaznělo od Anety Langerové.

„Vidět je výhoda, kterou řada z nás vnímá jako běžnou věc. Díky Kavárně POTMĚ jsem si téhle výhody začal zase vážit,“ uvedl Ondřej Brzobohatý.

„POTMĚ krásně je,“ říká Saša Rašilov.

„Díky za nečekaně krásný zážitek! Původně jsem se těšil, že budu moc osahávat Ivanu Chýlkovou, ale nakonec jsem v Kavárně POTMĚ zjistil, což Kavárna POTMĚjsem nečekal, že mám i velice blízký vztah k Ondřeji Brzobohatému a Sašovi Rašilovi,“ uvedl Jiří Macháček.

„To jsem šťastná, že nemusím žebrat u Vladimíra Remka, aby vyprávěl. Mohu si charakter díky Vaší kavárně ušetřit. Byla jsem TAM!!! Děkuju,“ zaznělo od Báry Hrzánové.

Kavárnu POTMĚ na Náměstí Míru můžete navštívit do čtvrtka 16. května, od 10 do 20 hodin, poté se autobus vydá do dalších měst v České republice. Každý, kdo netradiční kavárnu navštíví, přispěje Světluška 170 Kč a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnese hrníček.

Ti, kdo to do autobusové Kavárny POTMĚ v Praze nestihnou, mohou zavítat do Kavárny POTMĚ na Ovocném trhu, která bude otevřena od 13. do 30. června. Tam ji slavnostně zahájí Aneta Langerová s herečkou Eliškou Balzerovou. Aneta si po jedno odpoledne také vyzkouší roli číšnice, a pak v absolutní tmě zahraje a zazpívá.

Kavárna POTMĚKavárna POTMĚ tour 2013:

14. – 16. 5. Praha, Náměstí Míru

31. 5. – 1. 6. Zlín, Náměstí Míru

18. – 20. 7. Ostrava, OC Forum Nová Karolina

29. – 31. 7. Liberec, nám. Dr. Edvarda Beneše

9. – 11. 8. Panenský Týnec, Open Air Festival

2. – 8. 9. Brno, Galerie Vaňkovka

13. – 15. 9. Jičín, Valdštejnovo náměstí

26. – 28. 9. Olomouc, Horní náměstí

Sledujte naši cestu na Facebooku a www.svetluska.net

Na slavnostním zahájení nechyběli ani partneři Světlušky a Kavárny POTMĚ. Bez jejich pomoci by se projekt nemohl uskutečnit. Patří jim Kavárna POTMĚvelké poděkování!

„Herbadent je hlavním partnerem Světlušky již pátým rokem a stále nepřestáváme žasnout nad energií, jaká v dámách ze Světlušky je. Sotva se sklidilo podium u Stromovky od Běhu pro Světlušku, už je tu rozjezd Kavárny POTMĚ v autobusu. Je to úžasné, sledovat to nadšení pro tak dobrou věc, jakou Světluška je. Jsme rádi, že můžeme být u toho,“ zaznělo od Pavla Zavadila, jednatele společnosti Herbadent.

„S přispěním skupiny AXA se loni podařilo postavit Kavárnu POTMĚ na kola a přiblížit touto atraktivní formou svět nevidomých i lidem v dalších městech naší republiky. Přejeme kavárně i na letošním turné mnoho spokojených návštěvníků, kteří se vydají vychutnat si kávu ve světě bez světla a barev,“ uvedla Eva Šebestová, manažerka PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Autoři fotografií: Jakub Skokan, Dalibor Puchta

Přidáno: 15.05.2013, Zdroj: Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si