Karta EYCA: Využijte toho, že jste mladí

Vzdělání

Získejte průkaz EYCA, Evropskou kartu mládeže, a užívejte si slevy a výhody ve všech evropských zemích. Zapomeňte na potvrzení o studiu, kartu EYCA mohou vlastnit všichni mladí lidé do 30 let věku bez nutnosti mít status studenta. Čím méně pravděpodobné se to zdá, tím víc je na tom pravdy. Evropská karta mládeže je alternativou v České republice tolik rozšířené karty ISIC, která má v zahraničí sice také svou platnost, ale v porovnání s EYCA ji akceptuje méně partnerů.


Sledujte trendy v Evropě

Přestože ISIC je nejpoužívanější slevovou kartou v České republice, v Evropě je jí právě karta EYCA. Na celém kontinentu ji využívá více jak 5 milionů lidí, kteří v rámci 39 zemí využívají na 60 000 slev. Výhodou karet EYCA je fakt, že se dá využít jako studentský průkaz, členská karta v neziskových organizacích a jako průkaz totožnosti pro děti do 15 let. Mezi nejzajímavější partnery karet EYCA v České republice patří společnosti Student Agency, hotelový řetězec NH Hoteles, Cinema City IMAX Flora, Dinopark Praha, Centrum Babylon v Liberci, T.S. Bohemia Praha nebo Fann Parfumerie Praha 1.

Kartu EYCA uplatníte v oblastech jako jsou:

  • cestování
  • kultura
  • doprava
  • ubytování
  • nakupování
  • sport
  • služby
  • vzdělávání
  • stravování

Karta pro každého

Splňujete-li jedinou podmínku, a to věkovou hranici 5-30 let, můžete o kartě EYCA s klidem začít uvažovat. Nezáleží na tom, zda jste student, absolvent nebo pracující. Na slevy a výhody máte nároky v každém případě, a to ve všech evropských státech bez ohledu na to, ve které zemi jste si Evropskou kartu mládeže pořídili. V každé zemi kartu EYCA provozuje jedna členská organizace Youth Card Association, která zajišťuje a domlouvá slevy, které pak v dané zemi můžete využívat. 

Jak kartu získat?

I když je karta určena všem do 30 let věku, setkáte se při jejím pořizování s třemi typy členství: karta Klasic je určena všem mladým, karta Student je pro studenty SŠ a VŠ, členskou kartu využívají členové neziskových organizací. Kartu si můžete zařídit osobně u distributora (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Třebíč, Pelhřimov) nebo si ji objednat on-line. K pořízení karty přes internet budete potřebovat pouze svoji elektronickou fotku a 100 Kč za roční členství. Při osobním převzetí se budete muset navíc prokázat průkazem totožnosti.

Tak hurá do Evropy za zážitky!

Zdroj úvodní fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 23.10.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si