Karlínský masopust už není jen pro Karlíňany

Karlínský masopust

V pořadí již šestý ročník Karlínského masopustu, tradičního svátku hodování, tance a dalších pozemských radostí, vypukne v sobotu 21. února 2009 v 14:00 na Karlínském náměstí v Karlíně.

„S každým novým ročníkem pozorujeme zvyšující se zájem o tuto akci, která byla původně součástí kulturní a společenské obnovy Karlína po povodních v roce 2002,“ říká Zuzana Michálková z Karlínského Spektra. „Rok od roku navštěvují Karlínský masopust stovky lidí z jiných částí Prahy, což nás samozřejmě velmi těší,“ dodává.

V průběhu odpoledne budou kromě vystoupení hudebních skupin k vidění historická řemesla, pozvání přijali například řezbáři, perníkáři a dráteníci. Pro malé návštěvníky budou připraveny různé hry a soutěže a až do 18:00 hodin bude otevřená ledová plocha v atriu DDM, na kterou naštěstí neutěšené počasí posledních dní nemá nejmenší vliv.
Doprovodný program masopustu bude probíhat rovněž v budově DDM. Dětské diváky jistě potěší divadelní představení O nebojácném Ondrovi v podání divadla KRAB v divadelním sále Karlínského Spektra. Program v prostorách Karlínského Spektra vyvrcholí dětským rejem masek s Inkou Rybářovou, který bude zahájen v 14:30 ve velkém sále.
Akci ukončí jako tradičně průvod v ulicích Karlína a jeho vyvrcholením bude ohnivá show. Masopust je ale především svátkem jídla. Proto je připraveno občerstvení, a ne ledajaké. Návštěvníci se mohou těšit na různé zabijačkové pochoutky.

Pořadateli Karlínského masopustu jsou Karlínské Spektrum DDM hlavního města Prahy, občanské sdružení Karlín žije dál a Městská část Praha 8.

Přidáno: 18.02.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.