Kam v létě za dobrou hudbou a zábavou – letní hudební festivaly

Slunko svítí, noci začínají pomalu být tak teplé, že se vám ani nechce vracet se pod střechu, a blížící se prázdniny už jistě a rychle narušují jakékoli soustředění na školní povinnosti. Pro spoustu lidí k létu neodmyslitelně patří hudební festivaly se širokou nebo naopak velmi úzce specializovanou nabídkou hudebních zážitků, doprovodných akcí, her a setkávání s přáteli.

Tradičně výborný program připravují tři největší festivaly v ČR

Rock For People

3. - 6. 7. 2012
Hradec Králové
Webové stránky: www.rockforpeople.cz
Cena vstupenek: standardní cena na celou akci je do 2. 7. 2012 1600 Kč, pro klienty T-Mobile 1360 Kč, jednodenní 1100 Kč (limitovaný počet!), cena vstupenek na místě festivalu ještě nebyla stanovena.

Při vyhlašování Europe Festival Awards se Rock For People dostal mezi pět nejlepších festivalů střední velikosti v Evropě a tím i mezi 15 nejlepších festivalů vůbec.

První ročník se konal v srpnu 1995 v Uherském Brodě, od roku 2007 se přesunul do prostor bývalého vojenského letiště v Hradci Králové – více místa, více kapel a více návštěvníků.

Tradičně se staví dvě velké venkovní scény, stan pro 8000 lidí a dvě hangárové scény, nedílnou součástí jsou chill-out zóny, DJ´s scény a spousta atrakcí. Festival přitahuje fanoušky z Česka, celé střední i západní Evropy.

Letošní program
Z Česka Aneta Langerová, Status Praesents, Tomáš Klus, Visací zámek, Lenka Dusilová, Čechomor&Proměny, Jasná Páka, David Koller, Mig 21 a další;  
Ze světa The Subways, The Prodigy, I Killed The Prom Queen, Enter Shikari, Crystal Castles, Dreadzone a mnoho dalších

Colours of Ostrava

12. – 15. 7. 2012
Vítkovice
Webové stránky: www.colours.cz/
Cena vstupenek: současná platná cena na celou akci je 1800 Kč – platí do prodání dalších 6000 kusů nebo do 30. 6., na místě 2100 Kč, jednodenní (na kterýkoliv den) 1100 Kč.

Festival několik let po sobě získal cenu Anděl za hudební událost roku a současně ocenění za nejlepší hudební akci v anketě ALMA (Akropolis Live Music Awards) v kategorii festival roku.
K nejznámějším účinkujícím patří Goran Bregović & Wedding and Funeral Band, Sinéad O'Connor, Gogol Bordello, Jamie Cullum nebo Asian Dub Foundation.

K festivalu neodmyslitelně patří divadelní scény, rozličné workshopy, diskuzní scéna Reflexu nabízející diskuze a setkání se zajímavými hosty a nikoli v poslední řadě výborně zásobená čajovna.

Podrobný program ještě nebyl představen, ale mezi účinkujícími se můžete těšit na Alanis Morissette, Animal Collective, Bobbyho McFerrina, Infected Mushroom,  Ibrahima Maaloufa, Acollective, Lindigo a spoustu dalších proslavených i nově objevených kapel.

Festival je sestaven tak, aby si v něm každý našel to své a seznámil se také s kapelami a hudebními směry, o kterých doposud příliš neslyšel. Ohromná rozmanitost programu a kvalitní obsazení patří k důvodům, proč se Colours drží vysoko na žebříčku nejoblíbenějších festivalů.

Sázava Fest

2. - 5. 8. 2012
Zelený ostrov v Benešově u Prahy
Webové stránky: www.sazavafest.cz
Cena vstupenek: aktuální cena v předprodeji 1190 Kč (plus poplatky), konečná cena na místě konání 1600 Kč.

Na pěti hudebních scénách během tří dnů vystoupí více jak 100 českých i zahraničních účinkujících.
Festival tradičně nabízí bohatý doprovodný program – divadelní představení, autorská čtení a filmové projekce, taneční a pohybová představení, různé workshopy a výtvarnické dílny.

Nechybí ani možnost vyzkoušet si lanové centrum nebo lezeckou stěnu, plážový fotbal a turnaj v pétanque.

Letošní ročník se nese ve znamení oslav: Mňága a Žďorp při oslavě pětadvacátého výročí vzniku kapely zahraje průřez svými největšími hity, Sto zvířat se pokusí překonat rekord v počtu odehraných písní a Michal Viewegh jako oslavu svého jubilea uspořádá megashow nejen autorského čtení.
K novinkám patří taneční hala Dance Mania s aktuálními českými i zahraničními DJs, zatancuje si v ní až 5000 lidí.

Na festivalu vystoupí Kaiser Chiefs, Paul Oakenfold, Fun Lovin´Criminals, Molotov, Lyre Le Temps, Yellow Umbrela, z Česka pak Jaroslav Svěcený & Jablkoň, Václav Koubek, Vladimír Merta, Vypsaná fixa, Blue Effect a mnoho dalších.

Máte rádi hudbu z celého světa?

Respect Festival 2012

16. 6. – 17. 6. 2012
Webové stránky: http://www.respectmusic.cz/cz/
Ostrov Štvanice + doprovodný program v Café Nona a Paláci Akropolis
Cena vstupenek: jednodenní 450 Kč, dvoudenní 550 Kč, sleva 100 Kč pro cyklisty :)

Patnáctý ročník největší české přehlídky world music uvede celou řadu objevů i proslavených umělců.
Na scéně se vystřídá série hudebníků z Afriky, Asie i Evropy – všichni budou hrát v Česku poprvé.
Jedním z hlavních cílů festivalu je pod heslem Hudba dělá člověka zprostředkovat poznání mnoha odlišných hudebních tradic a směrů.

Na festival tak přijede Duquende (jeden z nejvýraznějších flamencových zpěváků současnosti), superskupina zázračných dětí z bulharských romských ghett Karandila Jr. nebo ženská skupina Terah Taali z indického Rajasthanu.

Součástí je doplňkový program, prezentace nevládních neziskových aktivit, představení mimoevropské kuchyně, vegetariánské občerstvení Góvinda a čajovna.

Tímto samozřejmě výčet zajímavých hudebních festivalů nekončí, alespoň rámcový přehled najdete například na internetovém portálu Kdykde.cz.

Přidáno: 06.06.2012, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Tereza Dědinová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.