Kam v Brně vyrazit za zábavou, když máte v kapse stovku…

Vzdelani

Situace je pořád stejná. Těm, kteří se chtějí nejvíc bavit a mají na to dostatek času, celkem běžně chybí prostředky, kterými by si své tužby vyplnili. Studenti, stále podporovaní rodiči, si občas musí opravdu dobře rozmyslet, kde svoje peníze utratí. Nezoufejte! I dnes ještě existuje řada atrakcí a činností, za které nedáte ani stovku, a přesto se skvěle pobavíte. Podívejte se, jaké možnosti máte jako studenti v Brně.

Na palubu!

Brno je známé svojí přehradou neboli Pryglem, chcete-li. Komu není tato vodní nádrž dost dobrá na koupání, může využít další dostupné vodní radovánky. Mimo šlapadel, lodiček, windsurfingu nebo jachtařského klubu najdete na přehradě i lodě Dopravního podniku, které v sezoně vozí zájemce kolem přehrady. Lodní dopravu můžete využít k jednorázové cestě nebo jako výletní okruh například k hradu Veveří. Patříte-li k vlastníkům nepřenosné předplatné jízdenky pro zóny 100 a 101, budete mít zpáteční cestu na hrad za 85 Kč. Provoz lodní dopravy začíná 13. dubna a končí 13. října.

Boj na život a na laser

Za stovku si lze v Brně pořídit i dobrodružství v podobě hry laser game. Vezměte partu kamarádů a zajděte si zahrát na vojáky. Obvykle se hraje na dvě družstva, které se pohybují v jedné aréně rozdělené různými překážkami a úkryty. Úkolem každého hráče je samozřejmě připravit o herní životy protihráče a být při tom minimálně zasažen. Za desetiminutovou hru se platí jednotný poplatek 95 Kč.

Filmy za 50

Přesně tak se jmenuje akce pořádaná kinem Lucerna každé pondělí. Filmy za 50 jsou určeny studentům a seniorům, kteří se chtějí odpoledne a navečer pobavit dobrými filmy. Nespleťte si to ale s filmovým klubem. V Lucerně se promítají aktuální filmy, které najdete na programu ostatních kin. V dubnu se těšte například na Annu Kareninu, českou dobovou detektivku Ve stínu nebo francouzský životopisný film Renoir.

Hurá pod zem!

Brněnské podzemí je mezi místními známá věc. K Mincmistrovskému sklepu a Labyrintu pod Zelným trhem v loňském roce přibyla Kostnice u sv. Jakuba. Výjimečná expozice dokládá způsob pohřbívání na jednom z největších městských hřbitovů v Brně. Kosterní pozůstatky více než padesáti tisíc lidí byly objeveny v roce 2001. Kostnice pod kostelem sv. Jakuba je po té pařížské největší kostnicí v Evropě. Studentské vstupné sem stojí 70 Kč. Obvyklá otevírací doba: úterý - neděle 9.30 - 18.00.

Divadlo na poslední chvíli

Patříte-li alespoň k občasným fanouškům živého umění, můžete se večer zabavit v jedné ze tří scén Národního divadla Brno. Ve všech budovách – Janáčkovo divadlo, Mahenovo divadlo, Reduta – funguje tzv. večerní pokladna, která je určena pro zájemce o levnější vstup, o večerní program na poslední chvíli a pro opozdilce. Dospělí platí obvyklou cenu vstupenky, ale pro studenty platí vstup za 50 Kč. Pokladna je otevřena od 18:30, tedy půl hodiny před začátkem představení.

Smím prosit?

Jste-li zdatným tanečníkem nebo se teprve učíte, můžete využít jedinečné nabídky řady tanečních škol v Brně. Pro milovníky společenského tance jsou zde většinou jednou týdně otevřeny dveře tanečního sálu. Sem si můžete, bez ohledu na plesovou sezónu, přijít vyzkoušet své dovednosti. Podstatnou výhodou je fakt, že nemusíte být členy tanečního klubu, ani před tím navštěvovat taneční. Kdo v tančírně zaplatí, ten tančí. Vstupné je buď dobrovolné nebo se pohybuje kolem 50 Kč za večer.

Zdroj fotografií: Zuzana Pokorná

Přidáno: 08.04.2013, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.