Kam směřují sociální sítě?

PEF MZLU - logo

(19. 3. 2010, Brno) Světově uznávaní odborníci z oblasti IT se setkají na mezinárodním workshopu s názvem „SoNet 2010“, kterou pořádá 3. až 5. září 2010 Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF). Jejím hlavním tématem je problematika sociálních sítí.

Sociální sítě a jejich rozvoj se staly fenoménem posledních let a byly podnětem pro vznik workshopu SoNet 2010. Jeho druhý ročník přivítá odborníky na informační technologie z celého světa, kteří zde budou diskutovat o problematice sociálních sítí1. „Hlavním tématem bude prezentace zajímavých a aktuálních poznatků v budování a rozvoji sociálních sítí“, uvádí organizátor doc. Ing. Jan Žižka, CSc. „Využití sociálních sítí se nabízí v celé řadě oblastí: ekonomické, podnikatelské, environmentální, ale i medicínské či veřejné správě“, dodává Žižka.

Prestižního setkání, jehož hosty budou světoví odborníci jako například Ricardo Baeza-Yates (ředitel výzkumu Yahoo!), Alexander Troussov (vedoucí výzkumu IBM) nebo také prof. Michael Thelwall (ředitel výzkumu Cybermetric na universitě Wolverhampton v Anglii), se mohou zúčastnit i zájemci z řad soukromého sektoru, akademické sféry, jakož i odborné veřejnosti. Podrobnější informace k akci lze průběžně sledovat na adrese http://ui.pefka.mendelu.cz/en/sonet/events

Za PR oddělení PEF

Ing. Jiří Urbánek


Sociální sítě postupně pronikají do komerce i do vztahů mezi orgány řídícími společnost a jednotlivci nebo skupinami, z kterých se společnost skládá. O sociálních sítích vznikaly úvahy již ve druhé polovině 19. století, kdy sice nebyly k dispozici technologické prostředky známé z dneška, přesto však existovala různá seskupení jedinců podle specifických kritérií. V současnosti je pozornost výzkumníků zaměřena na mnoho projevů sociálních sítí a jejich vliv na existenci společnosti. Sociálními sítěmi se zabývají např. epidemiologové (třeba zkoumání šíření HIV), sociologové, antropologové, psychologové, ekonomové, politici, obchodníci, výrobci, zprostředkovatelé, a mnoho dalších odvětví.

doc. Ing. Jan Žižka, CSc.

 

Přidáno: 19.03.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.