Kam směřují sociální sítě?

PEF MZLU - logo

(19. 3. 2010, Brno) Světově uznávaní odborníci z oblasti IT se setkají na mezinárodním workshopu s názvem „SoNet 2010“, kterou pořádá 3. až 5. září 2010 Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně (PEF). Jejím hlavním tématem je problematika sociálních sítí.

Sociální sítě a jejich rozvoj se staly fenoménem posledních let a byly podnětem pro vznik workshopu SoNet 2010. Jeho druhý ročník přivítá odborníky na informační technologie z celého světa, kteří zde budou diskutovat o problematice sociálních sítí1. „Hlavním tématem bude prezentace zajímavých a aktuálních poznatků v budování a rozvoji sociálních sítí“, uvádí organizátor doc. Ing. Jan Žižka, CSc. „Využití sociálních sítí se nabízí v celé řadě oblastí: ekonomické, podnikatelské, environmentální, ale i medicínské či veřejné správě“, dodává Žižka.

Prestižního setkání, jehož hosty budou světoví odborníci jako například Ricardo Baeza-Yates (ředitel výzkumu Yahoo!), Alexander Troussov (vedoucí výzkumu IBM) nebo také prof. Michael Thelwall (ředitel výzkumu Cybermetric na universitě Wolverhampton v Anglii), se mohou zúčastnit i zájemci z řad soukromého sektoru, akademické sféry, jakož i odborné veřejnosti. Podrobnější informace k akci lze průběžně sledovat na adrese http://ui.pefka.mendelu.cz/en/sonet/events

Za PR oddělení PEF

Ing. Jiří Urbánek


Sociální sítě postupně pronikají do komerce i do vztahů mezi orgány řídícími společnost a jednotlivci nebo skupinami, z kterých se společnost skládá. O sociálních sítích vznikaly úvahy již ve druhé polovině 19. století, kdy sice nebyly k dispozici technologické prostředky známé z dneška, přesto však existovala různá seskupení jedinců podle specifických kritérií. V současnosti je pozornost výzkumníků zaměřena na mnoho projevů sociálních sítí a jejich vliv na existenci společnosti. Sociálními sítěmi se zabývají např. epidemiologové (třeba zkoumání šíření HIV), sociologové, antropologové, psychologové, ekonomové, politici, obchodníci, výrobci, zprostředkovatelé, a mnoho dalších odvětví.

doc. Ing. Jan Žižka, CSc.

 

Přidáno: 19.03.2010, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.