Jubilejní SCHOLA NOVA za dveřmi!

Pozvání na veletrh do Veletržního paláce v Praze!

Začátkem dubna bude Veletržní palác v Praze patřit především učitelům a studentům. V termínu 1. – 3. 4. 2008 se zde uskuteční již patnáctý ročník mezinárodního specializovaného veletrhu SCHOLA NOVA. Na veletrhu bude představeno moderní vybavení pro školy, laboratoře a odborné učebny, nové výukové pomůcky, audiovizuální technika – komplexní řešení interaktivní výuky, projekty pro talentované studenty, nabídky práce a stáží ve firmách, vzdělávání v českých a některých zahraničních školách atd.

Veletrh je každoročním setkáním ředitelů škol, školských center, s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy a dalšími odborníky ze státní správy a poradenských organizací. Přináší aktuální informace a mimořádnou příležitost k diskutování záměrů školské státní politiky, které jsou postupně zaváděny do škol.

Studenti z posledních ročníků ZŠ, ze středních i vysokých škol ocení účast českých i zahraničních škol a firem s nabídkou pracovního uplatnění, jazykového a dalšího vzdělávání v České republice a zahraničí. Současně získají aktuální informace o možnostech uplatnění v praxi, poradenství, jak vhodně spojit studium a práci a jak získat finanční podporu ke studiu z fondů EU, dalším studiu v ČR a v zahraničí a letos nově i zapojení do projektů, které jsou financovány zčásti ESF pro ty nejtalentovanější.

Výměnu informací, zkušeností a poznatků bude zajišťovat bohatý doprovodný program probíhající současně s veletrhem. Návštěvníky zveme k aktivnímu zapojení do diskuzí k projednávaným tématům. Kompletní doprovodný program je k dispozici na webových stránkách www.bvv.cz/scholanova.

Jistě zajímavou novinkou doprovodných akcí bude konference na téma Safer Internet a nebo konference Moderní ICT pro školy – Informatika nově. Registrovat se můžete přímo na www.ceskaskola.cz a nebo na www.bvv.cz/scholanova již nyní před veletrhem.
Konference bude zakončena neformálním setkáním informatiků k 30. výročí uvedení WordStar a Intel 8086.

Veletrhu se zúčastní tradiční i noví vystavovatelé. Nebude chybět např. firma RC společnost, přístroje pro vědu a vzdělání z Prahy. Firma se specializuje na vývoj a výrobu učebních pomůcek pro elektrotechniku, elektroniku a digitální, řídicí a regulační techniku, MULTIP Moravia s.r.o., která se zabývá prodejem školního, kancelářského a sedacího nábytku. Z nových vystavovatelů je to Fakulta elektrotechnická, ČVUT v Praze s unikátním zařízením pracujícím na principu rozšířené virtuální reality „Spinnstube“ , dále Katedra řidící techniky, FEL, ČVUT v Praze představí veřejnosti program CEPOT (Centrum podpory talentů) – podpora studentů VŠ formou projektové výuky orientované na propojení s technickými firmami. Jedná se o nový typ nadstandardního vysokoškolského vzdělávání, který je studenty a dalšími odborníky hodnocen jako jednoznačně přínosný program. Nebudou chybět ani novinky firmy STABILO, které se specializuje na specifický design a konkrétním využití tužek žáky a studenty ve školách. Firma DISK Multimedia s.r.o. přichází s výukovým softwarem a zvukovou kartou s MIDI klávesnicí, která je určená pro výuku a snadné zpracování hudby na PC, firma Ing. Jindřích Bím, CSc. - MULTIMEDIA se na veletrh vrací s komplexním řešením interaktivní výuky „Interwrite Learning“ a další.

Další informace a přihlášky: www.bvv.cz/scholanova, E-mail: schola@bvv.cz
Provozní doba: 1. a 2. 4. 2008 od 9 do17 hod., 3.4. 2008 od 9 do 16 hod.
Vstupné: 70,- Kč, 35,- Kč, hromadné vstupné pro studenty 30,- Kč, předem nahlášené skupiny 20,- vč. DPH.

Vstupenky na veletrh SCHOLA NOVA 2008 můžete až do 28. 3. 2008 vyhrát v soutěži na adrese http://soutez.vzdelani.cz.

Přidáno: 17.03.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.