Jmenuje se Caitlin Moranová, občas pije a píše skvělé sloupky

Co to je? Homosexuální přistání na Měsíci, Na obranu chlastu, Coury z MTV, Kofein – životní míza jednadvacátého století, Krotitelé duchů jsou nejlepší film všech dob. Možná to osvětlí prohlášení Jsem Caitlin Moranová a byla jsem závislá na kouření trávy. Asi to nepomohlo. Každopádně to jsou všechno názvy sloupků, které napsala právě Caitlin Moranová, britská novinářka píšící pro The Times. Zaujaly vás? Čtěte dál…

Její úspěšnou knihu Jak být ženou (Host, 2012) jsem nečetla a zatím můžu jen litovat. Zdá se, že díky ohlasům od čtenářů a specifickému humoru autorky, se nakladatelství Host rozhodlo vydat i druhou knihu britské novinářky Caitlin Moranové s názvem Morantologie. Nakladatelství vsadilo na dobrého koně a vyplatilo se to. Vůbec první sbírka sloupků autorky je příjemně kousavá, vtipná, chytrá, nekompromisní a všímá si jedinečných témat.

Moranová píše o sobě, celebritách i společnosti. Píše vážně i nevážně. Nejlepší je při psaní reportáží ze setkání se známými a vlivnými, a při recenzování televizních seriálů, slibuji. Nemusíte je znát, nemusíte je mít rádi, protože i tak se zasmějete historkám a komentářům téhle potrhlé novinářky, které bude příští rok čtyřicet. Hravě vás zabaví i články ze svého života, kterými se často strefuje do svých blízkých, do svého dětství a především do sebe tady a teď.

Kvůli jejím třem nadšeným recenzím, kterými se pasovala do role největšího diváckého odborníka, musím pokračovat ve sledování seriálu Sherlock Holmes. Článek Na natáčení Pána času mi zase trochu rozšířil obzory týkající se kultovních seriálů a filmů. Při popisování rozhovoru s Paulem McCartneym, Lady Gaga nebo Keithem Richardsem máte prostě pocit, že sedíte vedle v křesílku a smějete se stejným fórům. Najednou je vám hned naprosto jasné, jak mohli Rolling Stones přežít své mládí a že Gaga zpívá pro všechny.

Jde se pařit s Lady Gaga

[…] A co je úplně nejdůležitější, očividně je jí naprosto ukradené, co si o ní kdo řekne. Když se objevila v soutěži X Factor, bylo to týden poté, co Simon Cowell prohlásil, že „hledá novou Lady Gaga“. Předvedla „Bad Romance“ v šestimetrové vaně se šesti tanečníky a pak zahrála sólo na piano ukryté v atrapě umyvadla, zatímco seděla na atrapě záchodu. Do něčeho takového by Simon Cowell nešel ani za nic – ani za miliardu let. Bylo mu to jasně vidět na očích.
Takže je to tak, jsem její příznivkyně. Kopu za tým Gaga. Je to moje holka. Můj popový Arsenal, moje taneční verze Red Sox, moje Anglie nekonvenční módy.

Moranová, Caitlin. Morantologie. Brno: Host, 2014, 312 s. ISBN 978-80-7491-135-4.

Knihu můžete zakoupit v nakladatelství HOST.

Přidáno: 09.10.2014, Zdroj: Host

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.