Jmenovací dekret převzalo 60 profesorů

MŠMT ČRPraha, 20. června 2012 - Prezident ČR Václav Klaus a ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala předali na dnešním slavnostním ceremoniálu ve Velké aule pražského Karolina jmenovací dekrety 60 profesorům vysokých škol.

„Rád bych vám ke jmenování profesorkou, profesorem pogratuloval a také zdůraznil určité závazky a odpovědnost, které z toho vyplývají. Je důležité věnovat se rovným dílem nejen práci vědecké, ale také činnosti pedagogické, tedy svým studentům. Dalším významným posláním je vaše větší zapojení do veřejné diskuse,“ pronesl ve svém projevu ministr školství Petr Fiala, který sám přebíral profesorský dekret v Karolinu přesně před deseti lety.

Na slova ministra školství Fialy navázal i prezident Václav Klaus: „Nelze vám společně s gratulací nepřipomenout velkou odpovědnost, která ze získání profesury vyplývá. Překvapuje mě skutečnost, že v průběhu mé desetileté funkce je ministr Petr Fiala prvním ministrem školství, který je rovněž profesorem a jak jsem ho pozorně poslouchal, říkal identická slova, stejná vyjádření ohledně profesur, odpovědnosti a poslání, která jsem se deset let snažil zdůrazňovat i já,“ řekl prezident Klaus.

Nejvíce návrhů na jmenování profesorů předložila pražská Univerzita Karlova (23), ČVUT (8) a brněnská Masarykova univerzita (7).

Jmenovací akt ukončil závěrečným slovem náměstek ministra pro vysoké školy, vědu a výzkum Ivan Wilhelm.

Seznam profesorů červen 2012

Přidáno: 22.06.2012, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.