Jazyky bez bariér - speciální program na podporu výuky angličtiny a němčiny

Znalost cizích jazyků nabývá na důležitosti. Je třeba jich znát raději více než méně. Ale sednout si k učebnici a učit se a učit se… někomu to nejde, někomu se nechce… Multimediální programy na počítačích jsou motivující, ale co když se učivo neshoduje s úkolem, který vám právě zadali ve škole nebo v kurzu?

Vhodnou pomůckou je speciální program Jazyky bez bariér. Aktuální učivo lze velmi snadno v psané i mluvené formě vložit do programu, který zajišťuje zrakovou, sluchovou a významovou koordinaci. Program lze oživit i vložením obrázků a fotografií. Způsob učení je najednou nový, živější, efektivnější.

Původně byl program vytvořen pro děti s dyslexií, ale pro svoji jednoduchou formu a možnost vkládat obsah dle konkrétní potřeby, získává program popularitu na školách i v rodinách. Lze použít podobenství s výtahem. Někteří lidé se bez výtahu do vyššího patra nedostanou – a ostatní se také rádi svezou.

Více informací na www.jazyky-bez-barier.cz.

 

Dagmar Rýdlová, autorka

 

Přidáno: 14.12.2005, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…