Jazykové kurzy v zahraničí už dávno nenabízejí jen angličtinu pro studenty

Lidstvo se údajně snaží porozumět cizím jazykům už od dob Babylónské věže. Faktem zůstává, že jako cestovatelé, studenti, dobrodruzi a vědci jsme se o to nepřestali snažit doteď. V minulosti se lidé učili cizí řeči z knih. My využíváme moderní interaktivní způsoby výuky, které nejlépe fungují přímo v zemi, jejímuž jazyku chceme porozumět. Důkazem, že jazykový kurz už dnes neznamená jen angličtinu pro studenty, je široká nabídka jazykových pobytů od cestovní kanceláře INTACT.

I když je znalost angličtiny považována v dnešní době za samozřejmost, vede stále tento jazyk žebříčky popularity kurzů v tuzemsku i zahraniční. Co když už ale anglicky umíte nebo se chcete naučit nějaký exotičtější jazyk? I v tomto případě máte šanci vybrat si z velkého počtu zemí a měst, kde můžete cizí řeči studovat. Kancelář INTACT vedle obvyklých jazyků nabízí také jazykové kurzy portugalštiny, ruštiny, řečtiny, čínštiny, arabštiny, japonštiny nebo korejštiny. Záleží už jen na vás, zda si vyberete zahraniční jazykový pobyt v některé z okolních zemí nebo vyrazíte na druhý konec světa.

Se studiem v zahraničí bývají nejčastěji spojováni vysokoškolští studenti, což ale není tak přesné. V nabídce kanceláře INTACT totiž najdete i jazykové kurzy pro děti, dospělé, seniory a středoškolské studenty. Posledně jmenovaná skupina má oproti starším studentům zúžený výběr zemí, protože jen vybrané zahraniční střední školy realizují podobné kurzy. I tak ale mohou studenti do 18 let strávit část svého studia ve Francii, Kanadě nebo na Novém Zélandě.

Při výběru konkrétního zahraničního jazykového kurzu byste měli zohlednit především vlastní schopnosti a očekávání, které máte s pobytem spojené. Rozhodující by mohla být velikost města, školy i třídy nebo intenzita, délka a čas kurzu. Jazykové kurzy jsou výhodnou investicí do budoucna.

Přidáno: 04.03.2014, Zdroj: INTACT - studium v zahraničí, s.r.o. Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…