Jazykové kurzy ve Španělsku, Itálii a Německu

Mílovými kroky se blíží převratná událost v historii České republiky, vstup do EU. Názory na to, zda nám tato událost přinese více výhod než nevýhod, se různí. Jedno však víme už teď s naprostou jistotou: Znalost cizích jazyků už nebude jen znakem vzdělanosti, ale přímo životní nutností. Možnost cestovat a pracovat kdekoli v Evropě je sice lákavá, ale pokud se nedomluvíte lokálním jazykem, příliš ji nevyužijete.

Nejpopulárnějším cizím jazykem pro nás stále zůstává angličtina. Je sice pravda, že se s ní domluvíte téměř všude, ale je znalost jednoho cizího jazyka pro Evropana opravdu dostatečná? Jazyků, které jsou EU považovány za oficiální jednací, je mnohem více.

Pokud umíte anglicky, je ideálním druhým jazykem španělština, mimo jiné i proto, že je hned po angličtině druhým nejrozšířenějším jazykem na světě. Kromě toho vám otvírá její znalost snadný vstup do celé rodiny románských jazyků – naučit se italsky je se znalostí španělštiny vyloženě hračka. Proto by byla škoda nepřidat ke španělštině i italštinu. Pro nás coby obyvatele české kotliny se hodí i němčina. Z evropského hlediska patří Německo díky své velikosti a ekonomické síle k určujícím hráčům akromě toho patří také k našim nejbližším sousedům. Mnoho německých firem má již dnes pobočky v České republice a němečtí zaměstnavatelé požadují po svých zaměstnancích alespoň základní znalost němčiny.

Na rostoucí poptávku po cizích jazycích se snaží reagovat i GTS international rozšiřováním své nabídky jazykových kurzů v zahraničí. Zájemci o studium španělštiny mají nyní na výběr ze čtyř atraktivních destinací: Alicante, Malaga, Sevilla a Salamanca. A když už budete ve Španělsku, byl by hřích neudělat si výlet do Barcelony. Kdo se chcete naučit italsky, vydejte se s GTS international na kurz italštiny do města měst, kam prý všechny cesty vedou – do Říma. Tahle kolébka evropské civilizace určitě stojí za poznání. A němčináři si to mohou namířit do Berlína, který pro ty, kdo si hodlají pilovat své jazykové znalosti hlavně intenzivním kontaktem s místní kulturou i syrovou realitou života, nabízí řadu příležitostí. Německá metropole je centrem kulturního světa a městem kaváren a nočního života.

Více informací o nabídce jazykových kurzů v zahraničí najdete na www.gtsint.cz, na všech pobočkách GTS international a telefonech 257 187 100 a 844 140 140.

Přidáno: 12.02.2004, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.