Jarní SázavaFest 2006

Všichni, kteří se již nemohou dočkat léta a s ním spojených hudebních festivalů pod širým nebem, mají skvělou možnost si jejich atmosféru trochu připomenout na letošním Jarním Sázavafestu.

Třetí ročník jarní verze Sázavafestu se uskuteční 1.4.2006 již tradičně v pražském klubu Abaton. Letošní ročník bude opět nabitý známými jmény naší současné hudební scény. Na prvním ze dvou podií si bude mít návštěvník možnost vychutnat ska a reggae rytmů: Švihadlo, Sto Zvířat, Tleskač, Chancers, 2 v 1 nebo Vokokos. Na druhé scéně se odehrají koncerty kapel Khoiba, Bow Wave, 100 °C, Al Yaman, Nana Zorin a Panama. Příjemnou atmosféru navodí i jarní výzdoba, videoprojekce a fotbálky. Při pěkném počasí bude otevřena venkovní zahrádka, která návštěvníkům festival zpříjemní. Pořadatelé slibují dokonce i nějaký ten aprílový žertík, který se ale nebude týkat koncertů.

Na jarním Sázavafestu budou také vyhlášeni finalisté soutěže nadějných kapel „Bitvy o Sázavafest“. Porota již vybrala 8 finalistů, kteří se utkají 26. a 27.5. v Kutné Hoře, kdy si bude moci publikum po oba dny poslechnout vždy čtveřici kapel najednou. Psychicky i kulturně přijdou soutěžící podpořit přijdou chlapci ze skupiny Clou. O vítězi z každé čtveřice rozhodne samo publikum, které bude moci hlasovat svojí vstupenkou. Z těchto dvou klání vyjdou jako vítězné dvě kapely, které dostanou příležitost představit se širšímu publiku na letním Sázavafestu (3.-6.8.2006). Mimo to získají vítězové také prostor v programu Radia 1 či radia Rock Zone a další zajímavé ceny.

Jelikož každé skupině je vyhrazena hodina čistého hraní, je začátek Jarního Sázavafestu naplánován již na 15 hodin. Za zhruba 12 hodin kvalitní hudby
dvanácti kapel zaplatí návštěvník v předprodeji Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal
pouze 220,- Kč + poplatky. Na místě pak 280,- Kč.

Co se týče letního Sázavafestu, můžeme všechny příznivce uklidnit, že se Sázavafest bude konat na stejném místě a ve stejný čas, jak tomu bylo doposud zvykem. Již teď můžeme potvrdit, že se mají návštěvníci na co těšit. Nejnovější informací je, že účast potvrdila zpěvačka Gába al Dhába, která by měla na letním Sázavafestu představit své nové album. Novinkou bude také projekce fotografií Ester Starman, která si po cestě po Africe přivezla velmi zajímavé, avšak smutné snímky africké chudoby.

Pro kompletní line-up jarního Sázavafestu, aktuální informace o přípravách na letní Sázavafest a dalších novinkách sledujte www.sazavafest.cz.

Přidáno: 15.03.2006, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.