Jaký byl GAUDEAMUS® 2003

Ve dnech od 21. do 24. ríjna 2003 proběhl v Brně jubilejní 10. ročník veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus® 2003. Veletrh letos zaznamenal rekordní návštevnost i počet vystavovatelů v celé své historii. Mezi vystavovateli již podruhé nechyběl ani portál pomaturitního studia Vzdělání.CZ.

Od úterý do pátku veletrh Gaudeamus® 2003 navštívilo celkem 28.138 platících návštěvníků. Nejvíce návtěvníků přišlo v úterý (přes 9.000) a již tradičně nejmenší zájem o veletrh byl v pátek (necelé 4.000 návštěvníků). Každý návštěvník obdržel společně se vstupenkou i stostránkový katalog s programem a prezentacemi vystavovatelů. Katalog má i elektronickou podobu - vložené CD obsahující prezentace vystavovatelů a tištený katalog veletrhu Gaudeamus® 2003 (formáty .doc a .rtf). Z CD je navíc možné nainstalovat demonstrační verzi software Účetní poradce.

V rámci doprovodného programu veletrhu proběhlo více než 40 přednášek pro návštevníky a další prednášky pro odborníky, pedagogické poradce a další odbornou veřejnost. Přednášky byly z velké vetšiny zaměřeny na uchazeče o studium na vysoké škole a týkaly se především nabízených studijních programů, organizace přijímacího řízení a studia a uplatnění absolventů na trhu práce. Posluchači měli možnost dozvědět se informace nejen od zástupců nejprestižnějších univerzit (např. Univerzita Karlova), ale i od zástupců soukromých vysokých škol (např. Anglo-americká vysoká škola), vyšších odborných škol (např. Goodwill - vyšší odborná škola) nebo o možnostech studia na Kypru či v Austrálii (Studymix). Celkem se na letošním veletrhu Gaudeamus® prezentovalo 77 vystavovatelů a zastoupeno bylo 140 fakult z České a Slovenské republiky.

Stejně jako loni byl nepřehlédnutelný stánek portálu pomaturitního studia Vzdělání.CZ. Věříme, že náš stánek nebyl pro návštěvníky zajímavý jen díky naší zelené barvě, která k portálu Vzdělání.CZ již neodmyslitelně patří. Každopádně můžeme konstatovat, že jsme měli nejzelenější stánek a nejzelenější letáčky celého veletrhu Gaudeamus® 2003. Největší zájem byl na našem stánku především o katalog škol (nabízejících pomaturitní studium) a au-par agentur a také o brigády, které navštěvuje od začátku školního roku stále více studentů. Návštěvníkům našich stránek proto již v listopadu nabídneme možnost automatického upozor�ování na zajímavé brigády dle vlastního výběru.

Pozn.: statistiky jsou převzaté od firmy MP-Soft s.r.o

Přidáno: 30.10.2003, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…