Jaká bude Evropa za 40 let?

Evropa 2045 je počítačová simulace zaměřená na podporu výuky společenských věd na středních školách. Svou formou se snaží hráčům co nejvěrněji přiblížit politické, ekonomické a sociální otázky sjednocené Evropy a současného světa.

O CO V SIMULACI JDE? ZAPOJTE SE DO SOUTĚŽE!!

* Simulace funguje jako multiplayer online tahová strategie, což znamená, že každá partie je rozdělena na několik kol a všechny státy v dané partii jsou řízeny lidským hráčem - studentem.


* Každý student v simulaci zastupuje jeden stát Evropské unie, který spravuje a reprezentuje v diplomatických jednáních. Zároveň v diskuzi s ostatními studenty prosazuje svou vizi toho, jak má Evropská unie v budoucnosti vypadat.


* Konečná podoba Evropy na konci každé partie je tak výsledkem diskuse a hlasování v konkrétním třídním kolektivu.


* Účast v soutěži "futEUrista" - nejlepší tým studentů a jejich učitel získá poukázku na 4 letenky v ceně 25 000,- Kč . Dejte vědět o svém výsledku dohrané partie pomocí titulní novinové stránky, více informací naleznete zde.

Ukázka jedné z partií simulace

Simulace Evropa 2045 vznikla v rámci projektu JPD3 financovaného Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a Hlavním městem Prahy. Simulaci vyvíjí nezisková organizace Generation Europe ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy (MFF UK, UISK FF UK), Asociace pro mezinárodní otázky, CIANT a Gymnázium Sázavská. Simulace a školící modul pro učitele jsou školám k dispozici zdarma.

 

Více informací naleznete na webové stránce Evropy 2045 a také na Facebookové stránce projektu.

Přidáno: 15.04.2011, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.